Web stranice unutar e-zadar grupacije:

eZadar Forvm  

Vrati se   eZadar Forvm > Zadarske ćakule > Tehnologija i znanost > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji

Odgovori

Opcije Teme Način Prikaza
Staro 24.04.2009, 13:23
Maulet's Avatar
Maulet Maulet je odsutan trenutačno
Meštar od forvma

Starost: 31
Nivo Reputacije: 6
Maulet će vrlo brzo postati poznat
Uobičajeno Internet - dobre i lose strane

Koliko ste ovisni o netu i koliko on utjece na vas svakodnevni zivot?

Internet nesumnjivo olaksava mnoge stvari u zivotu, cini da ne morate vise stajati u redovima zbog racuna, cini da mozete stalno biti u kontaktu s nekim na drugom kraju svijeta a da ne placate masne pare itd.

No postoji i druga strana medalje. Lako postajemo ovisnici o Internetu, cak mnogo vise ovisni o njemu nego o kompjuterskim igricama, pa cesto zaboravimo kako virtualni i vanjski svijet ipak nisu ista stvar.

Potrebno je naci neku ravnotezu, ali i biti svjestan toga kako, ukoliko prilike dopustaju, ne postoji nista bolje od razgovora u cetiri oka...iza ekrana je lako sakriti vlastite mane.

Ako vas zanima, mozemo raspravljati o ovoj temi.

Tehnička struka se degradira i spušta. Trgovina i management je ono što se cijeni. Jer smo u 15 godina temeljito deindustrijalizirani. Postali smo preprodavači i konjušari. Klasika. Ali nema veze jer - Imamo Hrvatsku.
Reply With Quote
Staro 24.04.2009, 13:38
Sontula Sontula je odsutan trenutačno
Veliki meštar od forvma

Nivo Reputacije: 0
Sontula će vrlo brzo postati poznatSontula će vrlo brzo postati poznat
Uobičajeno

Pričaj mi o tome. Ono što sam do jučer zamjerala svojoj djeci, danas radim ja sama.Potreba, otuđenost, lijek protiv depresije,zabava,zaraza koje se teško riješiti.Zato mi iz gen.kantuna 40-60ovih dana nešto pokušavamo na tom tragu kojeg si predložio na kraju teksta.:smiley_120::smiley_125:
Reply With Quote
Staro 24.04.2009, 13:46
StanoviZd's Avatar
StanoviZd StanoviZd je odsutan trenutačno
Veliki meštar od forvma

Nivo Reputacije: 7
StanoviZd je na pravom putu
Uobičajeno

Quote:
Originalno postano od Maulet Pogledaj poruku
Koliko ste ovisni o netu i koliko on utjece na vas svakodnevni zivot?

Internet nesumnjivo olaksava mnoge stvari u zivotu, cini da ne morate vise stajati u redovima zbog racuna, cini da mozete stalno biti u kontaktu s nekim na drugom kraju svijeta a da ne placate masne pare itd.

No postoji i druga strana medalje. Lako postajemo ovisnici o Internetu, cak mnogo vise ovisni o njemu nego o kompjuterskim igricama, pa cesto zaboravimo kako virtualni i vanjski svijet ipak nisu ista stvar.

Potrebno je naci neku ravnotezu, ali i biti svjestan toga kako, ukoliko prilike dopustaju, ne postoji nista bolje od razgovora u cetiri oka...iza ekrana je lako sakriti vlastite mane.

Ako vas zanima, mozemo raspravljati o ovoj temi.

Ovo je definitivno tema koja zaslužuje pozornost, jer je ovisnost o internetu i "virtuali" postala vrlo ozbiljna stvar, pogotovo kod klinaca.

Mislim da se borba s tim treba voditi kod kuće, na način da se mladima, a i samima sebi ograniči vrijeme provedeno online, a pogotovo cenzurira sadržaj
Reply With Quote
Staro 24.04.2009, 13:51
Maulet's Avatar
Meštar od forvma

Uobičajeno

Quote:
Originalno postano od StanoviZd Pogledaj poruku
Ovo je definitivno tema koja zaslužuje pozornost, jer je ovisnost o internetu i "virtuali" postala vrlo ozbiljna stvar, pogotovo kod klinaca.

Mislim da se borba s tim treba voditi kod kuće, na način da se mladima, a i samima sebi ograniči vrijeme provedeno online, a pogotovo cenzurira sadržaj
Hm, o vremeskom ogranicenju bi se mogao slozit, ali ne znam koliko cista cenzura vodi nekamo...jer ce danasnja dica naci neki nacin da ju premoste.

Dica nisu glupa, to su mali ljudi i s njima je potrebno razgovarati i objasnjavati im stvari, a ne im samo postavljati zabrane.

Tehnička struka se degradira i spušta. Trgovina i management je ono što se cijeni. Jer smo u 15 godina temeljito deindustrijalizirani. Postali smo preprodavači i konjušari. Klasika. Ali nema veze jer - Imamo Hrvatsku.
Reply With Quote
Staro 24.04.2009, 13:53
Maulet's Avatar
Meštar od forvma

Uobičajeno

Quote:
Originalno postano od Sontula Pogledaj poruku
Pričaj mi o tome. Ono što sam do jučer zamjerala svojoj djeci, danas radim ja sama.Potreba, otuđenost, lijek protiv depresije,zabava,zaraza koje se teško riješiti.Zato mi iz gen.kantuna 40-60ovih dana nešto pokušavamo na tom tragu kojeg si predložio na kraju teksta.:smiley_120::smiley_125:
Moja mater ima tek nekoliko godina vise od tebe i kad je vidila sta sve nudi Internet, malo je zastala...pa cak neko vrijeme dosta visila na njemu da bi pobjegla malo od svakodnevice. Dogodilo joj se upravo to o cemu govoris.

Reply With Quote
Staro 24.04.2009, 14:04
StanoviZd's Avatar
Veliki meštar od forvma

Uobičajeno

Quote:
Originalno postano od Maulet Pogledaj poruku
Hm, o vremeskom ogranicenju bi se mogao slozit, ali ne znam koliko cista cenzura vodi nekamo...jer ce danasnja dica naci neki nacin da ju premoste.

Dica nisu glupa, to su mali ljudi i s njima je potrebno razgovarati i objasnjavati im stvari, a ne im samo postavljati zabrane.
nisam mislio zabrane u doslovnom smislu, jer znam da to ne pali, ali treba naći načina da ih se zaštiti od štetnog sadržaja kojeg je na internetu puno i previše. Možda pravpvremenom edukacijom i ukazivanjem na štetnost i posljedice određenog sadržaja
Reply With Quote
Staro 24.04.2009, 14:16
sova's Avatar
sova sova je odsutan trenutačno
Meštar od forvma

sova će vrlo brzo postati poznatsova će vrlo brzo postati poznat
Pošalji poruku preko Skype™ za sova
Uobičajeno

Quote:

Ma nije to samo problem klinaca. Problem je i nas mladih i starijih, ali najviše onda kad vrijeme provedeno online narušava druge obaveze kao i fizičku aktivnost.

Cenzurirani sadržaj ne bi trebao biti problem ukoliko se djetetu posveti dovoljno vremena i truda da mu se pokaže i ona edukativno-obrazovna strana interneta, imajući na umu da dječja radoznalost prelazi sve granice, što znači da će oni kad-tad pristupiti tom sadržaju za kojeg mislimo da bi trebao biti cenzuriran.

Ograničavanje, zabranjivanje i slično, teško bi urodilo nekim plodom. Zato što mi nismo imali internet u naše vrijeme i toliko drugih mogućnosti, ne znači da "to prošlo vrijeme" trebamo primjenjivati na našoj djeci danas. Stvorili bi samo kontra-efekt i djetetu bi bilo teško uklopiti se u svoje društvo.
Reply With Quote
Staro 24.04.2009, 14:21
StanoviZd's Avatar
Veliki meštar od forvma

Uobičajeno

Quote:
Originalno postano od sova Pogledaj poruku
Cenzurirani sadržaj ne bi trebao biti problem ukoliko se djetetu posveti dovoljno vremena i truda da mu se pokaže i ona edukativno-obrazovna strana interneta, imajući na umu da dječja radoznalost prelazi sve granice, što znači da će oni kad-tad pristupiti tom sadržaju za kojeg mislimo da bi trebao biti cenzuriran.
to sam i napisao u drugom postu, edukacija je sve, samo što je kod nas informatička pismenost kod odraslih na toliko niskoj razini, da se bojim da do toga neće doći tako skoro...
Reply With Quote
Staro 24.04.2009, 14:34
sova's Avatar
sova sova je odsutan trenutačno
Meštar od forvma

sova će vrlo brzo postati poznatsova će vrlo brzo postati poznat
Pošalji poruku preko Skype™ za sova
Uobičajeno

Quote:
to sam i napisao u drugom postu, edukacija je sve, samo što je kod nas informatička pismenost kod odraslih na toliko niskoj razini, da se bojim da do toga neće doći tako skoro...
Jesam vidio sam, dodao si post dok sam ja pisao svoj, pa zato je tako ispalo.

Ima i tu puno istine nažalost jer nisu svi vješti snaći se u tom oceanu mogućnosti kao što nije lako imati nadzor nad nekim tko zna više od tebe, u ovom slučaju - dijete zna više od roditelja.

Prijelazno razdoblje je uvijek teško i mislim da polako izlazimo iz tog prijelaza jer današnja mlada populacija (od 20 do 30 god) uglavnom ima dovoljno informatičke pismenosti koja bi se po pravilu trebala samo razvijati u narednim godinama. Ciljam na tu generacijsku skupinu kao buduće roditelje koji bi u mnogo većoj mjeri mogli primjeniti informatički odgoj kod svoje djece.
Reply With Quote
Staro 24.04.2009, 14:47
Ewie's Avatar
Ewie Ewie je odsutan trenutačno
Veliki meštar od forvma

Starost: 26
Nivo Reputacije: 8
Ewie će vrlo brzo postati poznatEwie će vrlo brzo postati poznat
Uobičajeno

Hmmmm, ja sam grozna u zadnje vrime s internetom, sve živo radim na njemu... Televiziju više ne palim jer mi je predosadna :smiley_132:

Bookmarks

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila postanja
Ne možete otvarati nove teme
Ne možete slati odgovore
Ne možete slati privitke (attachmente)
Ne možete uređivati Vaše poruke

BB code is Uključeno
Smilies are Uključeno
[IMG] code is Uključeno
HTML kod je Isključen

Prijeđi na Forvm

Vremenska zona je GMT +2. Trenutačno je 15:35 sati.