Web stranice unutar e-zadar grupacije:

eZadar Forvm  

Vrati se   eZadar Forvm > Šire društvene teme > Religija i duhovnost

Religija i duhovnost Vjera i vjerska pitanja, ali i sve što se dotiče duhovnosti

Odgovori

Opcije Teme Način Prikaza
Staro 29.04.2010, 18:14
bren's Avatar
bren bren je odsutan trenutačno
Veliki meštar od forvma

Nivo Reputacije: 10
bren je vrlo dragbren je vrlo dragbren je vrlo dragbren je vrlo dragbren je vrlo drag
Uobičajeno

Quote:
Originalno postano od shekr Pogledaj poruku
a što je to u kuli stražara šta nije primjereno za djecu? ja san ga čita i uopće se ne razlikuje, u mom laičkom oku, od katoličkih publikacija.
Ovim sto sam boldala si sve rekao. Prvo treba nauciti ljude da citaju sve te tekstove tako da brzo uoce kad se njima zeli manipulirati.

Metode manipulacije su bas takve da ih je tesko raskrinkati, jer u njihovim glasilima na prvi pogled pise ono sto bi svaki covjek smatrao da je u redu. Zato ljudi dok to citaju mogu samo odobravati ono sto vide, jer ne pise nista nakaradno. Samo citaju i klimaju glavom.

Na taj nacin sekte hvataju ljude u svoju mrezu, a onda ih na manje ili vise lijep nacin "nagovore" da im daju novac i svoje slobodno vrijeme u koje idu po kucama i po ulicama i traze nove "dobrovoljce" koji ce financirati njihovu organizaciju. Moje je misljenje da se novac i vrijeme mogu potrositi na ljepsi nacin. Nisam spomenula vjeru? Nije ni potrebno. Sve sto govore i sve sto pisu u tim svojim glasilila je ljepilo na koje hvataju jadne, usamljene, bolesne i slabe ljude ko muhe da bi dosli do njihovog novca i radne snage.

Quote:
na temelju čega će djeca steći znanje ako im ne daš da čitaju?
Ima vise nacina. Meni se jako svidio onaj na koji smo mi ucili. Imali smo u skoli sociologiju i tu smo raspravljali o manipuliranju ljudima.

Sjecam se jednog konkretnog primjera: Na tv-u se pokazivala reklama u kojoj zena jednog zubara pravi reklamu za pastu za zube. Kad se ona pojavila, pisalo je da je to da je zubarova zena. Velik dio ljudi kad vidi takvu reklamu smatra da je ona kompetentnija recimo od nekog stolara koji bi isto mogao reklamirati pastu za zube. Kad se malo bolje razmisli, zena nije zubarica nego se samo udala za zubara. To ne znaci da ima pojma o toj materiji. Mozda nije zavrsila ni osnovnu skolu

Jos jedan primjer: Ljudima se automatski vise vjeruje ako imaju doktorsku titulu. Zato se to koristi u svrhu manipulacije za uvjeravanje ljudi u nesto. Recimo za snimanje reklama uzmu doktora fizike koji reklamira neke financijske proizvode. I ljudi mu vjeruju vise nego da je recimo neki obicni fizicki radnik. Doktora fizike imam u obitelji i taj, vjerujte mi, pojma nema o financijama Na tom je podrucju jednako dobar ko i ljudi bez ikakve skole. Ali doktorima se vjeruje jer dok govore na tv-u pise im ispod imena i titula
Staro 29.04.2010, 19:00
Mile Jerković's Avatar
Mile Jerković Mile Jerković je odsutan trenutačno
Meštar od forvma

Starost: 31
Nivo Reputacije: 8
Mile Jerković je potencijalni draguljMile Jerković je potencijalni draguljMile Jerković je potencijalni draguljMile Jerković je potencijalni dragulj
Pošalji poruku preko Skype™ za Mile Jerković
Uobičajeno

Razlog zašto se vjernici smatraju ugroženima od strane sekti je što se i crkva i sekte služe jednakim metodama za pribavljanje novih duša za vlastite rabote.
Pucaju na iste ljudske slabosti, potpuno jednako.

Mislite da katolička crkva nije manipulator?
Staro 29.04.2010, 19:56
Marinche2210's Avatar
Marinche2210 Marinche2210 je odsutan trenutačno
Moderator podforvma

Starost: 26
Nivo Reputacije: 7
Marinche2210 ima spektakularnu auruMarinche2210 ima spektakularnu auruMarinche2210 ima spektakularnu auru
Uobičajeno

Quote:
znači, misliš da su oni znali koje je vjeroispovjesti osoba kojoj kucaju na vrata i misliš da svjedocima niko u subotu ne zvoni na vrata?
Nije bitno koje vjeroispovijesti je.U ovom slučaju je bila katolkinja.Ali da je koje god ipak su došli za vrime ručka kad se ljudima ne smeta.A pogotovo u nedilju jer je nedilja inače u našem društvu dan za odmor i obitelj.
Staro 29.04.2010, 19:57
Marinche2210's Avatar
Marinche2210 Marinche2210 je odsutan trenutačno
Moderator podforvma

Starost: 26
Nivo Reputacije: 7
Marinche2210 ima spektakularnu auruMarinche2210 ima spektakularnu auruMarinche2210 ima spektakularnu auru
Uobičajeno

Quote:
Originalno postano od Mile Jerković Pogledaj poruku
Razlog zašto se vjernici smatraju ugroženima od strane sekti je što se i crkva i sekte služe jednakim metodama za pribavljanje novih duša za vlastite rabote.
Pucaju na iste ljudske slabosti, potpuno jednako.

Da, mislim
Staro 29.04.2010, 20:38
shekr shekr je odsutan trenutačno
Baniran

Starost: 51
Nivo Reputacije: 0
shekr će vrlo brzo postati poznat
Uobičajeno

Quote:
Originalno postano od bren Pogledaj poruku
Ovim sto sam boldala si sve rekao. Prvo treba nauciti ljude da citaju sve te tekstove tako da brzo uoce kad se njima zeli manipulirati.

Metode manipulacije su bas takve da ih je tesko raskrinkati, jer u njihovim glasilima na prvi pogled pise ono sto bi svaki covjek smatrao da je u redu. Zato ljudi dok to citaju mogu samo odobravati ono sto vide, jer ne pise nista nakaradno. Samo citaju i klimaju glavom.

Na taj nacin sekte hvataju ljude u svoju mrezu, a onda ih na manje ili vise lijep nacin "nagovore" da im daju novac i svoje slobodno vrijeme u koje idu po kucama i po ulicama i traze nove "dobrovoljce" koji ce financirati njihovu organizaciju. Moje je misljenje da se novac i vrijeme mogu potrositi na ljepsi nacin. Nisam spomenula vjeru? Nije ni potrebno. Sve sto govore i sve sto pisu u tim svojim glasilila je ljepilo na koje hvataju jadne, usamljene, bolesne i slabe ljude ko muhe da bi dosli do njihovog novca i radne snage.

Ima vise nacina. Meni se jako svidio onaj na koji smo mi ucili. Imali smo u skoli sociologiju i tu smo raspravljali o manipuliranju ljudima.

samo san tia ispasti skroman. moje je oko stručno, da stručnije ne more biti.

ne znam ko te iz jehovinih eyewitnessa povridia, al ovog teksta se ne bi posramia ni kakav lokalni šumski partizanski komesar.

nisi napisala kakve su to metode "hvatanja" ljudi.

koliko mi je poznato, svjedoci nude pomoć potrebitima. jadnim, bolesnim, usamljenim i slabima, kako si napisala. zašto i ne bi? i kad ovi to prihvate, ako ocjene da je to okej, daju im lovu ili šta već oćeju. ti to zoveš manipulacijom a a to je netočno.

i, profesor sociologije je manipulirao tobom.
Reply With Quote
Staro 29.04.2010, 20:39
Baniran

Uobičajeno

Quote:

ne mislim, pouzdano znam.
Reply With Quote
Staro 29.04.2010, 20:41
Baniran

Uobičajeno

Quote:
Originalno postano od Marinche2210 Pogledaj poruku
Nije bitno koje vjeroispovijesti je.U ovom slučaju je bila katolkinja.Ali da je koje god ipak su došli za vrime ručka kad se ljudima ne smeta.A pogotovo u nedilju jer je nedilja inače u našem društvu dan za odmor i obitelj.
ne znan ja u kojen ti društvu živiš, al ovi oko mene nedilju provode u interšparu.

nego, el ti znaš kad je meni ručak? probaj pogoditi + / dvi ure tolerancije ti dajen.
Reply With Quote
Staro 29.04.2010, 20:42
Mile Jerković's Avatar
Meštar od forvma

Mile Jerković je potencijalni draguljMile Jerković je potencijalni draguljMile Jerković je potencijalni draguljMile Jerković je potencijalni dragulj
Uobičajeno

Quote:
ne mislim, pouzdano znam.
Što pouzdano znaš - da je katolička crkva manipulator ili da nije?
Staro 29.04.2010, 20:45
Baniran

Uobičajeno

Quote:
Što pouzdano znaš - da je katolička crkva manipulator ili da nije?
znam da nije manipulator
Reply With Quote
Staro 29.04.2010, 20:47
Mile Jerković's Avatar
Meštar od forvma

Uobičajeno

Quote:
znam da nije manipulator
Onda si i ti manipulator.
Odgovori

Bookmarks

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila postanja
Ne možete otvarati nove teme
Ne možete slati odgovore
Ne možete slati privitke (attachmente)
Ne možete uređivati Vaše poruke

BB code is Uključeno
Smilies are Uključeno
[IMG] code is Uključeno
HTML kod je Isključen

Prijeđi na Forvm

Vremenska zona je GMT +2. Trenutačno je 23:57 sati.