Web stranice unutar e-zadar grupacije:

eZadar Forvm  

Vrati se   eZadar Forvm > Zadarske ćakule > Gastro kantun

Gastro kantun Iz naših kužina širi se neodoljiv miris. Imate neki dobar recept, savjet? Podijelite ga s drugima ili nas pozovite da kušamo

Odgovori

Opcije Teme Način Prikaza
Staro 09.04.2010, 22:06
s40c's Avatar
s40c s40c je odsutan trenutačno
Administrator

Nivo Reputacije: 10
s40c je ime poznato svimas40c je ime poznato svimas40c je ime poznato svimas40c je ime poznato svimas40c je ime poznato svimas40c je ime poznato svima
Uobičajeno

Quote:
Originalno postano od arba Pogledaj poruku
pricas gluposti pa valjda turista koji dode u hrvatsku oce kusti nasu hranu a ne neku taljandsku kinesku sam bi zna ako si putova negdi...
A što ako mu se na prvu ne svidi naša hrana i preostalih 10 dana odmora želi jesti nešto drugo, a nema što jer smo mi sve što je strano izbacili iz ponude? Mislim da si ipak ti taj koji priča gluposti a nema pojma o turizmu..
Staro 09.04.2010, 22:15
jelenazd-usa's Avatar
jelenazd-usa jelenazd-usa je odsutan trenutačno
Veliki meštar od forvma

Nivo Reputacije: 11
jelenazd-usa je vrlo dragjelenazd-usa je vrlo dragjelenazd-usa je vrlo dragjelenazd-usa je vrlo drag
Uobičajeno

Quote:
ja san bija u tajlandu prije 3g.i nikome nebi preporucija tu hranu ljuta i paprrena da nemore biti paprenija samo neko lisce užas.. neznan za ovu juhu od skampi vako ne izgleda na slici lose ali kakvi su skampi jeli umak je sigurno ljut da nebi moga jesti..ali sve triba probati pa i to..
Prvo i osnovno, zavidim ti sto si bio na Tajlandu
A drugo, ja sam isto probala tajlandsku kuhinju i moje jelo nije bilo papreno, jer sam uzela takvo. Bio je izbor paprenih/ljutih ili blagih jela. A i uvik im mozes extra naglasiti da ne stave papra/ljutice.
Staro 11.04.2010, 10:25
bren's Avatar
bren bren je odsutan trenutačno
Veliki meštar od forvma

Nivo Reputacije: 10
bren je vrlo dragbren je vrlo dragbren je vrlo dragbren je vrlo dragbren je vrlo drag
Uobičajeno

Nitko nije pricao gluposti.

Quote:
... pa valjda turista koji dode u hrvatsku oce kusti nasu hranu a ne neku taljandsku kinesku sam bi zna ako si putova negdi...
Velik je broj takvih turista. Oni koji se interesiraju za zemlju koju posjecuju, za kulturu i obicaje, oni rado probaju i domacu kuhinju.

Quote:
Originalno postano od s40c Pogledaj poruku
A što ako mu se na prvu ne svidi naša hrana i preostalih 10 dana odmora želi jesti nešto drugo, a nema što jer smo mi sve što je strano izbacili iz ponude?
E, to je to... Posto Nijemci puno putuju, cujem sto pricaju kad se vrate. Zna se dogoditi da im se domaca kuhinja ne svidi i onda se nadaju da ce negdje ugledati barem Mc Donalds, ako vec ne neki restoran sa sniclama sa krumpirom ili kobasicama sa umakom od kecapa i kirija sa pomfritom (=omiljena jela Nijemaca koji i na godisnjem zele jesti nesto sto dobro poznaju).

Posto u Njemackoj i u mnogim drugim zemljama ima restorana sa stranom kuhinjom poput tajlandske i kineske, velik broj turista je vec navikao na ta jela pa znaju sto ih u takvim restoranima ocekuje.

Ja obozavam ribu, ali ne mogu ju bas svaki dan jesti. Svaki drugi vec mogu A onim danima kad ne bih jela ribu, mogla bih pojesti nesto kinesko, tajlandsko, tursko, francusko, njemacko...

Nekad se turistima jede nesto na brzinu. Pricali su mi da su uvijek kad bi usli u neki hrvatski restoran i uzeli nesto sa karte (posebno bas kad bi uzeli ribu) da je jako dugo potrajalo dok nisu dobili jelo na stol i dok nisu pojeli. Od ulaska u restoran do kraja jela sve skupa oko 2 sata i vise... Nekad im je pasalo dugo sjediti, jesti, piti i laprdati, ali najcesce su htjeli prosetati po rivi i po gradu a ne sjediti u nekom restoranu satima.

Zato treba u ponudi imati svega. A potraznja ce pokazati koji dijelovi ponude ce se dugotrajno odrzati, a koji ce se zatvoriti nakon par mjeseci.

Quote:
Originalno postano od jelenazd-usa Pogledaj poruku
Prvo i osnovno, zavidim ti sto si bio na Tajlandu
A drugo, ja sam isto probala tajlandsku kuhinju i moje jelo nije bilo papreno, jer sam uzela takvo. Bio je izbor paprenih/ljutih ili blagih jela. A i uvik im mozes extra naglasiti da ne stave papra/ljutice.
Pridruzujem se u zavisti
Je, u Njemackoj nam isto u tajlandskim restoranima daju birati hocemo li ljuto ili necemo... Znaju da mi ne podnosimo bas jako ljuto pa ubrzo ne bi imali gostiju. Ali pricali su mi frendovi Tajlandjani i Nijemci koji su tamo duze boravili da tamo u Tajlandu bas i ne mozes cesto birati. Svi dobiju po porciju iz istog ogromnog lonca...
Staro 11.04.2010, 20:08
popey_023's Avatar
popey_023 popey_023 je odsutan trenutačno
Meštar od forvma

Starost: 32
Nivo Reputacije: 7
popey_023 ima spektakularnu aurupopey_023 ima spektakularnu auru
Uobičajeno

stao sam danas pokraj restorana da vidim meni..uglavnom koliko sam skuzio iz onog sto pise vani..meni se svodi na njihov ponudjeni slijed jela i nema biranja sto zelis..na reklami pise tradicionalni meni za 230 kn po osobi koji ukljucuje cijeli slijed tih njihovih jela..
Reply With Quote
Staro 11.04.2010, 22:02
DavyJones's Avatar
DavyJones DavyJones je odsutan trenutačno
Meštar od forvma

Nivo Reputacije: 5
DavyJones će vrlo brzo postati poznat
Uobičajeno

Quote:
Originalno postano od popey_023 Pogledaj poruku
stao sam danas pokraj restorana da vidim meni..uglavnom koliko sam skuzio iz onog sto pise vani..meni se svodi na njihov ponudjeni slijed jela i nema biranja sto zelis..na reklami pise tradicionalni meni za 230 kn po osobi koji ukljucuje cijeli slijed tih njihovih jela..
za 230kn po glavi mozes di oces isti i piti koliko mozes..
tako da mene u startu cijena odbija
Staro 13.04.2010, 21:27
JasonKidd's Avatar
JasonKidd JasonKidd je odsutan trenutačno
Veliki meštar od forvma

Nivo Reputacije: 7
JasonKidd će vrlo brzo postati poznat
Uobičajeno

Quote:
pricas gluposti pa valjda turista koji dode u hrvatsku oce kusti nasu hranu a ne neku taljandsku kinesku sam bi zna ako si putova negdi...ja san bija u tajlandu prije 3g.i nikome nebi preporucija tu hranu ljuta i paprrena da nemore biti paprenija samo neko lisce užas.. neznan za ovu juhu od skampi vako ne izgleda na slici lose ali kakvi su skampi jeli umak je sigurno ljut da nebi moga jesti..ali sve triba probati pa i to..
Da zato često turisti pitaju gdje je mcdonalds
Reply With Quote
Staro 29.05.2010, 19:31
majstor kuhinje's Avatar
majstor kuhinje majstor kuhinje je odsutan trenutačno
Kadet

Starost: 36
Nivo Reputacije: 0
majstor kuhinje je na pravom putu
Uobičajeno

ma daj... pa za 230 kn pojedes kod Nike pastu na škampima i 2x lignje na žaru. ali svejedno bi mozda trebalo ici provati.
Reply With Quote
Odgovori

Bookmarks

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila postanja
Ne možete otvarati nove teme
Ne možete slati odgovore
Ne možete slati privitke (attachmente)
Ne možete uređivati Vaše poruke

BB code is Uključeno
Smilies are Uključeno
[IMG] code is Uključeno
HTML kod je Isključen

Prijeđi na Forvm

Vremenska zona je GMT +2. Trenutačno je 21:52 sati.