Web stranice unutar e-zadar grupacije:

eZadar Forvm  

Vrati se   eZadar Forvm > Zadarske ćakule > Život i stil > Obitelj; roditelji i djeca

Obitelj; roditelji i djeca O odnosima unutar obitelji i odgoju djece

Odgovori

Opcije Teme Način Prikaza
Staro 20.04.2010, 23:17
Srdelica's Avatar
Srdelica Srdelica je odsutan trenutačno
Meštar od forvma

Nivo Reputacije: 8
Srdelica ima spektakularnu auruSrdelica ima spektakularnu auruSrdelica ima spektakularnu auru
Uobičajeno

Quote:
Originalno postano od jelenazd-usa Pogledaj poruku
Ma kod dr. Menge (glupache koja dolazi svaki misec)
Bila sam i kod gyna nedavno. Radila neke osnovne pretragice (krv, hormoni) i sve 5, muz isto, sve 5 ( ). Nije mi nista vishe predlagao (nakon sto su ti nalazi bili ok), osim onog starog - obavezan sex 14. dan ciklusa i zatim svaki drugi dan (pet dana tako obavezno).
Po njegovom nije kriticno (and it takes time ), a ja bih najradje napravila propuhivanje pa da budem skroz mirna...
A ča nebi mogla provati sa tabletama pa ako ne uspije onda na daljnje pretrage?
Ja san pila za ovulaciju, onda se ide na kontrolu da vidi kakvi su folikuli i kad je vrime za odnos. (Nema ništa dok doktor ne da zeleno svjetlo)
Reply With Quote
Staro 20.04.2010, 23:56
jelenazd-usa's Avatar
jelenazd-usa jelenazd-usa je odsutan trenutačno
Veliki meštar od forvma

Nivo Reputacije: 11
jelenazd-usa je vrlo dragjelenazd-usa je vrlo dragjelenazd-usa je vrlo dragjelenazd-usa je vrlo drag
Uobičajeno

Quote:
Originalno postano od Srdelica Pogledaj poruku
A ča nebi mogla provati sa tabletama pa ako ne uspije onda na daljnje pretrage?
Vjerovatno i hocu.
Staro 21.04.2010, 08:40
Gioia's Avatar
Gioia Gioia je odsutan trenutačno
Čudo od forvmaša

Nivo Reputacije: 12
Gioia je slavno ukazanje svjetlaGioia je slavno ukazanje svjetlaGioia je slavno ukazanje svjetlaGioia je slavno ukazanje svjetlaGioia je slavno ukazanje svjetla
Uobičajeno

Ajoj znam kako ti je Jelo, okej mi pokušavamo tek 2-3 miseca ali ono kad dođe menga... Ja sam sad sebi uvrtila vjerski film u glavu, da gospon Bog zna kad to dijete treba doći na svijet, i onda kad vidim da je došla menga, kažem Njemu: "U redu, prihvaćam tvoju odluku, još nije vrijeme" i to me onda barem malo umiri... Ali isto ga zapitkujem ponekad: "Ali kada, kada, kada će biti vrijeme?"
A odgovora nema .

Ja isto bila na ultrazvuku - 300 kn da bi mi rekao da je sve u redu, baš je tada bila ovulacija, kaže dr. sve je lipo otvoreno za spermiće, folikul je pukao, produkcija dobra... I opet niš. Ko zna koji sve tu faktori utječu.

Moji su rođaci 10 godina pokušavali, al njegovi su spermići bili slabo pokretni. Završili su na umjetnoj i imaju zdravog dečka od 2 godine, sad opet kreću na umjetnu za drugo.
Ne znam di se i u kojem stadiju "pokušavanja" pregledavaju spermići, njihova živost i to... Di se to uopće radi, kod ginekologa, endokrinologa, nemam pojma.

Last edited by Gioia; 21.04.2010 at 08:42.
Reply With Quote
Staro 21.04.2010, 17:30
jelenazd-usa's Avatar
Veliki meštar od forvma

jelenazd-usa je vrlo dragjelenazd-usa je vrlo dragjelenazd-usa je vrlo dragjelenazd-usa je vrlo drag
Uobičajeno

Quote:
Originalno postano od Gioia Pogledaj poruku
Ne znam di se i u kojem stadiju "pokušavanja" pregledavaju spermići, njihova živost i to... Di se to uopće radi, kod ginekologa, endokrinologa, nemam pojma.
Mislim da nije bitno koji je stadij pokusavanja. Mm je to napravio u isto vrime kad i ja ove moje pretrage (na preporuku gyna). Moj gyn mu je napisao uputnicu za lab u bolnici, mm ih je nazvao i dogovorio termin. Na dan termina ujutro obavio posao doma i odnio na analizu.
Drago mi je da smo barem to iskljucili kao moguci problem.
Staro 21.04.2010, 17:51
Gioia's Avatar
Čudo od forvmaša

Gioia je slavno ukazanje svjetlaGioia je slavno ukazanje svjetlaGioia je slavno ukazanje svjetlaGioia je slavno ukazanje svjetlaGioia je slavno ukazanje svjetla
Uobičajeno

A tako? To je radio u Americi?
Ja isto glasam za propuhivanje. Not that it's any of MY business.....
Staro 21.04.2010, 18:01
jelenazd-usa's Avatar
Veliki meštar od forvma

Uobičajeno

Quote:
A tako? To je radio u Americi?
Ja isto glasam za propuhivanje. Not that it's any of MY business.....
Da, ovdje, nedavno.
I know, me too. We'll see
Staro 10.05.2010, 09:01
Gioia's Avatar
Čudo od forvmaša

Uobičajeno

Malo sam proguglala u vezi neplodnosti i pronašla ovo:
Ukoliko se promatra sudbina 100 jajnih stanica u idealnim uvjetima (potpuno zdrav muškarac i potpuno zdrava žena), rezultat oplodnje će biti takav da se 15% jajnih stanica uopće neće oploditi, a 15% jajnih stanica se nakon oplodnje neće implantirati u sluznicu maternice. Od 70 implantiranih jajnih stanica (zametaka/embrija) u 40% slučajeva doći će do biokemijskog ili kliničkog spontanog pobačaja, tako da je za očekivati rođenje svega 30 djece.

A kuži ovo:

Psihički uzroci: Nije dokazan niti jedan izravni psihički uzrok koji bi se mogao okriviti za neplodnost, no dokazano je da psihička stabilnost i vjera u uspjeh liječenja neplodnosti dovode do cilja. Ipak, na osobnoj razini mnoge žene ne ostanu u drugom stanju iz straha od svega onoga što će dijete zahtijevati od njih. Mnoge žene koje se bore s neplodnosti rade dvostruko radno vrijeme na tjedan, i iscrpljene su, i u ovom stanju pokušavaju ostvariti trudnoću - kao diplomski rad ili doktorsku disertaciju. Na isti način pretjerana usredotočenost na začeće kao cilj može imati za posljedicu prerano sazrijevanje jajašaca koja nisu spremna za oplodnju.

Meni je ciklus inače 28-29 dana, a otkad "radimo na tome", 25-26. I fakat sam previše usredotočena. I možda jajašca izlaze nezrela.
A možda su u šumi.

Last edited by Gioia; 10.05.2010 at 09:15. Razlog: Dodajem "a možda su u šumi".
Reply With Quote
Staro 10.05.2010, 10:05
vux's Avatar
vux vux je odsutan trenutačno
Veliki meštar od forvma

Starost: 33
Nivo Reputacije: 10
vux je potencijalni draguljvux je potencijalni draguljvux je potencijalni draguljvux je potencijalni dragulj
Uobičajeno

may gad, evo upravo na to sam mislio dok sam pisao prosli post (u sex u braku) i onda procitam ovo. Opusti se i uzivaj, tijelo ti je pod stresom.
Staro 10.05.2010, 23:57
Srdelica's Avatar
Srdelica Srdelica je odsutan trenutačno
Meštar od forvma

Nivo Reputacije: 8
Srdelica ima spektakularnu auruSrdelica ima spektakularnu auruSrdelica ima spektakularnu auru
Uobičajeno

Pa koliko puta se čuje kako je žena uspila ostati trudna nakon odustajanja od umjetne oplodnje ili usvajanja diteta.
Stres i čak depresija zbog neuspjeha samo može odmoći, ali ne moreš ti protiv sebe, ni se lako ne sekirati i odmahnuti rukom, neka bude ča bude...
Ja san u tome uspila na sriću, jedno imun, a drugo... ako dođe dobrodošlo
Reply With Quote
Staro 11.05.2010, 00:57
jelenazd-usa's Avatar
Veliki meštar od forvma

Uobičajeno

Quote:
Meni je ciklus inače 28-29 dana, a otkad "radimo na tome", 25-26. I fakat sam previše usredotočena. I možda jajašca izlaze nezrela.
A možda su u šumi.
Mozda su u sumi, da
Meni je isto prije uglavnom ciklus bio 28-29, a sad je totalna lutrija i iznadjenje, nikad tocno. Nekad 25, nekad 27, nekad 30, maj gaaad. Ovaj mjesec sam bila u fazi aj dont ker et ol (kao, ne mislim na nista, ne pratim ovulaciju, sex kad mi je gust i te pizd...), pa opet corak u pm
Sutra zovem gyna za daljnje, nema vishe zaebavanja i opustanja, dosta je bilo.

Bookmarks

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila postanja
Ne možete otvarati nove teme
Ne možete slati odgovore
Ne možete slati privitke (attachmente)
Ne možete uređivati Vaše poruke

BB code is Uključeno
Smilies are Uključeno
[IMG] code is Uključeno
HTML kod je Isključen

Prijeđi na Forvm

Vremenska zona je GMT +2. Trenutačno je 06:34 sati.