Web stranice unutar e-zadar grupacije:

eZadar Forvm  

Vrati se   eZadar Forvm > Zadarske ćakule > Biznis i financije > Poslovna iskustva i financijski savjeti

Poslovna iskustva i financijski savjeti Strogo čuvane tajne od danas dijelite s nama

Odgovori

Opcije Teme Način Prikaza
Staro 23.10.2009, 22:52
GricGric's Avatar
GricGric GricGric je odsutan trenutačno
Čudo od forvmaša

Nivo Reputacije: 13
GricGric je vrlo dragGricGric je vrlo dragGricGric je vrlo dragGricGric je vrlo dragGricGric je vrlo drag
Uobičajeno

Quote:
Originalno postano od Taliban Pogledaj poruku
e bravo :smiley_165:

a kako dostići te "zvijezde" situiranog čovjeka? je li to ona radnica u peveca koja će sutra na biro i neće misliti kako će u budućnosti?
eh sad ga već pretjeruješ... Mogao si dati i primjer onog čovjeka koji je digao bombom u zrak pola sela jer nije imao novaca za vraćat kredit pa mu je banka htjela uzet kuću...

Odoh spavat... Laku noć...
Reply With Quote
Staro 23.10.2009, 22:55
bren's Avatar
bren bren je odsutan trenutačno
Veliki meštar od forvma

Nivo Reputacije: 10
bren je vrlo dragbren je vrlo dragbren je vrlo dragbren je vrlo dragbren je vrlo drag
Uobičajeno

Dovoljno situirani su oni koji imaju sigurne poslove sa garancijom zaposlenja do penzije (kod nas su to poslovi u drzavnoj sluzbi, kod vas ne znam) i dozivotne penzije. Oni su ovisni o drzavi, ali dobiti takav posao je san svih ljudi koji se nisu rodili sa zlatnom zlicom. Trebaju se samo pojaviti na poslu i truditi se, ali nisu ovisni o uspjehu svoga rada ko privatnici koji bi mogli propasti ili ljudi koji su zaposleni kod privatnika i mogu biti otpusteni.

Ne kazem sad da oni svi imaju puno novaca, ali imaju sigurnu lovu svakog mjeseca, dozivotno. Ako ne potrose vise nego sto imaju i ne zaduze se, ostaju financijski neovisni o bankama i drugim ljudima.

1. Treba dakle imati sigurne i bezuvjetne dozivnotne prihode.
2. Ne smijes nikad trositi vise nego sto imas.
3. Ako se vec zaduzis, tvoja imovina mora biti stvarno najmanje toliko vrijedna koliki su tvoji dugovi (incl. kamate).
Kao negativan primjer vidimo trziste nekretnina u USA. Preskupo su ih ljudi platili, a kasnije im je vrijednost jako pala. Dugovi i kamate su ostali.

Last edited by bren; 23.10.2009 at 22:57. Razlog: Jedno "ne" je falilo. Trebao bi mi lektor pomagati :)
Reply With Quote
Staro 23.10.2009, 23:14
Taliban's Avatar
Taliban Taliban je odsutan trenutačno
Čudo od forvmaša

Nivo Reputacije: 11
Taliban ima spektakularnu auruTaliban ima spektakularnu auruTaliban ima spektakularnu auru
Uobičajeno

nakon toliko postova dođe se do onog što je s40c odmah u drugom postu primjetio... a onda laku noć :smiley_117:

osnovna je stvar da ako želiš biti donekle financijski neovisan, moraš biti financijski educiran, a to mi definitivno nismo... neki su i ovdje u raspravama prije 4 mjeseca pisali da ne znaju ništa, da ih ne zanima, da nisu čitali...

u tome je jedini problem! u ničemu drugom!

kažete, osigurati si stare dane i onda si neovisan? kako? trošeći sve što zaradimo, pa i preko toga? kakvu je to neovisnost stvorio radnik koji radi i ulijeće u kredite i minuse na karticama? kakvu je neovisnost stvorio privatnik koji od prve "zarađene love" (jer on misli da je sve njegovo!) kupi luksuzni automobil, ne plaća doprinose, dužan je dobavljačima, i tako bude privatnik 20-ak godina (o, da, znam "milijun" takvih novokomponiranih hrvatskih kapitalista!) i - nema ništa osim dugova. ne da je on stvorio određenu financijsku neovisnost za sebe pod stare dane, nego i svojoj djeci ostavlja "omču oko vrata"...

i to je meritum stvari, a ne mi onda odgovarati o nekima što bi dizali ljude i banke u zrak

i ja bih volio pod stare dane biti "financijski neovisan", uvaliti se na cruiser i putovati svijetom kao ovi hokejaši koji nam uplovljavaju u luku, a to nisu industrijalci... ali, tko će od nas to moći? prije ćemo biti u nečemu što ima nekakve veze s brodovima, a zove se container

btw, znate li što je to mortgage...

Staro 23.10.2009, 23:28
bren's Avatar
Veliki meštar od forvma

bren je vrlo dragbren je vrlo dragbren je vrlo dragbren je vrlo dragbren je vrlo drag
Uobičajeno

Quote:
btw, znate li što je to mortgage...
Hipoteka.
Staro 23.10.2009, 23:37
Taliban's Avatar
Taliban Taliban je odsutan trenutačno
Čudo od forvmaša

Nivo Reputacije: 11
Taliban ima spektakularnu auruTaliban ima spektakularnu auruTaliban ima spektakularnu auru
Uobičajeno

Quote:
Originalno postano od bren Pogledaj poruku
Hipoteka.

sjedi, pet! :smiley_117:

a zanimljivo da joj je korijen od morir = smrt, "crknuti"

pa se vi zadužujte, dižite kredite za automobile, ne educirajte se.... uvaljujte se u ralje banaka... trošite... igrajte bingo...

WTF finacijska ovisnost:smiley_153:
Staro 23.10.2009, 23:46
bren's Avatar
Veliki meštar od forvma

Uobičajeno

Quote:
sjedi, pet! :smiley_117:

a zanimljivo da joj je korijen od morir = smrt, "crknuti"

pa se vi zadužujte, dižite kredite za automobile, ne educirajte se.... uvaljujte se u ralje banaka... trošite... igrajte bingo...

WTF finacijska ovisnost:smiley_153:
Ne samo da se gradjani zaduzuju, nego i gradovi:
http://www.narodni-list.hr/articles/1GJ4OOJiIRa
To ce vas muciti sljedecih desetljeca

Kad bi se grad mogao uslikati tako da sve sto je dugovima kupljeno bude nevidljivo, bas me zanima cega bi uopce bilo na slici.
Staro 24.10.2009, 00:34
Gioia's Avatar
Gioia Gioia je odsutan trenutačno
Čudo od forvmaša

Nivo Reputacije: 12
Gioia je slavno ukazanje svjetlaGioia je slavno ukazanje svjetlaGioia je slavno ukazanje svjetlaGioia je slavno ukazanje svjetlaGioia je slavno ukazanje svjetla
Uobičajeno

Napisao je netko na 2. strani da svaki čovik može naći posao, kao, samo se triba potruditi. Danas 160 ljudi u HR dnevno ostaje bez posla, a ispada da su ljudi nesposobni nać si posao i da jedva čekaju prikačit se na državne jasle.
Di se to može naći posao osimpregledavanja oglasa, stranica MojPosao, Posao, Zivotopis... kako biste ga vi tražili?
Moj čovik i ja smo u ovoj oluji ostali bez posla. Mene je spasilo prijateljstvo i znanje engleskog, znanje što se reče "na kompjuter" pa sam se snašla.

Moj dragi ne zna engleski, nabada po kompu, ima 42 godine, ženu i malo dite, i sad nakon 20 godina iskustva i vodećih pozicija u firmama veleprodaje sad triba raditi u Kauflandu za 2.200 i do iza ponoći tegliti voće?
Odbio je taj posao.
Poslao je molbe na preko 50 firmi, i bio na 10-ak razgovora.

Biste li vi nakon 5.000 plaće, i da doma imate dite od 2 godine, radili od 14 do iza ponoći, i subote i nedilje, za 2.200? Ili triba sačuvat ono mrvu dostojanstva?

Sori ako je offtopic.

Ontopic:
Financijski neovisan je čovik koji je dobija par desetaka milijuna bilo čega na Lotu.

Last edited by Gioia; 24.10.2009 at 00:50.
Reply With Quote
Staro 24.10.2009, 11:01
bren's Avatar
Veliki meštar od forvma

Uobičajeno

Quote:
Originalno postano od Taliban
osnovna je stvar da ako želiš biti donekle financijski neovisan, moraš biti financijski educiran, a to mi definitivno nismo... neki su i ovdje u raspravama prije 4 mjeseca pisali da ne znaju ništa, da ih ne zanima, da nisu čitali...

Nije fora, sad si im odao tajnu Sto ce jadne banke crying1 ako sad to svi procitaju i odjednom pocnu razmisljati? Kako bi banke mogle imati u saci ljude koji ne idu u minuse i potrosacke kredite? Sto bi banke mogle financijski neovisnim ljudima? Kako bi im mogli uzeti kuce koje su pod hipotekom (a koje su cesto samo zato pod hipotekom jer si je netko pozelio kupiti znatno skuplji auto, odjecu, putovanja i sl. nego sto si je mogao priustiti)?
Da barem procitaju sa razumijevanjem barem onu jednu jedinu Frlanovu knjigu koju je Taliban vec spomenuo tu u forvmu pod temom “Financijska inteligencija”:
Quote:
Originalno postano od Taliban
No, nisu potrebne čak ni velike škole. Za običan narod dosta je pročitati Roberta Kiyosakija ili pak hrvatsku inačicu Sanjina Frlana "Financijski preporod" (mislim da sam i na e-zadru jedno vrijeme vidio link). Sve piše! Samo ako se želimo pridržavati toga.
Na http://www.financijskipreporod.com/besplatnopoglavlje.html sam iz radoznalosti procitala samo to prvo, besplatno poglavlje. Citala sam po internetu i kritike o toj knjizi. Neki kazu da u njoj ne stoji nista sto covjek sa malo matematike i zdravog razuma ne bi znao. Da, ali treba se poceti razmisljati na taj nacin (u svakom trenutku!) i toga se pridrzavati. (Savjet lijenima: procitajte barem naslove u tom prvom poglavlju i razmislite o tome).

Ovo sto Gioia opisuje zasluzuje poseban topic zbog sirine teme. To su slucajevi kad covjek nije sam kriv za svoju financijsku situaciju. Toga ce biti sve vise i vise, na zalost.
Ako se netko povrsno zeli informirati o tome sto vas ceka u Hrvatskoj, preporucujem clanak o liberalizaciji trzista rada:
http://www.narodni-list.hr/articles/1moV9HYGcFG
Napomena: Samo posljednja recenica u tom clanku nije tocna. Gradjani novih zemalja clanica nemaju prvih nekoliko godina potpuno ista prava. Recimo ne mogu doci u Njemacku i neke druge zemlje i raditi.
Staro 24.10.2009, 12:17
shekr shekr je odsutan trenutačno
Baniran

Starost: 52
Nivo Reputacije: 0
shekr će vrlo brzo postati poznat
Uobičajeno

Quote:
kad i gdje sam to rekao????

ne znam točno, prije dva dana, na temi o bojkotu. zbog toga je ova tema i otvorena.
Reply With Quote
Staro 24.10.2009, 12:22
shekr shekr je odsutan trenutačno
Baniran

Starost: 52
Nivo Reputacije: 0
shekr će vrlo brzo postati poznat
Uobičajeno

Quote:
Originalno postano od bren Pogledaj poruku
[font=Verdana]

Ne kazem sad da oni svi imaju puno novaca, ali imaju sigurnu lovu svakog mjeseca, dozivotno. Ako ne potrose vise nego sto imaju i ne zaduze se, ostaju financijski neovisni o bankama i drugim ljudima.

to jednostavno nije istina. ne postoji nešto tako sigurno, osim smrti, dakako.
to je lažna sigurnost. jel četnik koji je radia u pošti u kninu moga razmišljati tako kako ti pišeš?

fin. neovisnost može danas imati svatko, ako je želi.
Reply With Quote
Odgovori

Bookmarks

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila postanja
Ne možete otvarati nove teme
Ne možete slati odgovore
Ne možete slati privitke (attachmente)
Ne možete uređivati Vaše poruke

BB code is Uključeno
Smilies are Uključeno
[IMG] code is Uključeno
HTML kod je Isključen

Prijeđi na Forvm

Vremenska zona je GMT +2. Trenutačno je 21:26 sati.