Web stranice unutar e-zadar grupacije:

eZadar Forvm  

Vrati se   eZadar Forvm > Šire društvene teme > Religija i duhovnost

Religija i duhovnost Vjera i vjerska pitanja, ali i sve što se dotiče duhovnosti

Odgovori

Opcije Teme Način Prikaza
Staro 13.04.2012, 21:09
razmisli malo razmisli malo je odsutan trenutačno
Senior

Nivo Reputacije: 4
razmisli malo je na pravom putu
Uobičajeno

Quote:
Originalno postano od samson-zd Pogledaj poruku
Rasprave mogu biti na obostranu korist ako se sugovornici bez obzira na razlicite percepcijeistog problema nastoje zadrzati u okvirima teme bez pokusaja difamiranja sugovornika.Ja jesam vjernik ali postujem svacije misljenje jer svatko ima pravo na svoje misljenje ili svoj stav.Druga je stvar slazem li se ili ne slazem s necijim misljenjem ili stavom.
A difamiranja objekta teme?

Uostalom, ne ću pristati, pod teretom korektnosti, zatvarati oči pred jasnim činjenicama. Naprimjer, ti mrziš Crkvu. I u tome nema ništa loše, niti je to samo po sebi neispravno. No obasjava iznesene stavove jačim sjajem i pomaže mi u argumentiranju. Ti si to nazvao argumentom ad hominem, što zasigurno nije bio (riječ je o početku naše diskusije gdje sam odmah primjetio tvoje podmetanje kad si ustvrdio da ja pozivanje kriminalca na kaznenu odgovornost zovem prozirnim napadom na Crkvu, al sam odmah odbacio riječ podmetanje i ustvrdio da ne vjerujem da mi svjesno podmećeš te okrivio tvoju mržnju, da ti je trenutno zamaglila rasud).

I držim da ti se potkrala pogrješka u tekstu. Rekao si "Ja jesam vjernik ali poštujem mišljenja.." Ali je suprotan veznik pa implicira da vjernici inače ne poštuju tuđa mišljenja. Sad postaje malo zapetljano, al stojim iza napisanog: Držim da će vjernici prvi poštivati mišljenja upravo zato što su vjernici, iako ja, premda vjernik, smatram da je potpuno pogrešno poštivati mišljenja.
Reply With Quote
Staro 14.04.2012, 01:31
samson-zd's Avatar
samson-zd samson-zd je odsutan trenutačno
Moderator podforvma

Nivo Reputacije: 6
samson-zd će vrlo brzo postati poznat
Uobičajeno

Quote:
Originalno postano od razmisli malo Pogledaj poruku
A difamiranja objekta teme?

Uostalom, ne ću pristati, pod teretom korektnosti, zatvarati oči pred jasnim činjenicama. Naprimjer, ti mrziš Crkvu. I u tome nema ništa loše, niti je to samo po sebi neispravno. No obasjava iznesene stavove jačim sjajem i pomaže mi u argumentiranju. Ti si to nazvao argumentom ad hominem, što zasigurno nije bio (riječ je o početku naše diskusije gdje sam odmah primjetio tvoje podmetanje kad si ustvrdio da ja pozivanje kriminalca na kaznenu odgovornost zovem prozirnim napadom na Crkvu, al sam odmah odbacio riječ podmetanje i ustvrdio da ne vjerujem da mi svjesno podmećeš te okrivio tvoju mržnju, da ti je trenutno zamaglila rasud).

I držim da ti se potkrala pogrješka u tekstu. Rekao si "Ja jesam vjernik ali poštujem mišljenja.." Ali je suprotan veznik pa implicira da vjernici inače ne poštuju tuđa mišljenja. Sad postaje malo zapetljano, al stojim iza napisanog: Držim da će vjernici prvi poštivati mišljenja upravo zato što su vjernici, iako ja, premda vjernik, smatram da je potpuno pogrešno poštivati mišljenja.
Ja niti mrzim niti volim RKC.....nije mi toliko bitna u zivotu.....kada ja navedem notorne cinjenice poput postojanja pedofilije u Crkvi onda to nazivas mrznjom prema toj crkvi.Kada to isto ucini biskup onda je to nesto sasvim drugo, zar ne?
Drugim rijecima, bitno je tko kaze a ne sto se kaze.
Prije si rekao da si ateista,a sada o sebi govoris kao o vjerniku.Odluci se napokon sto si.
Reply With Quote
Staro 14.04.2012, 20:29
Senior

Uobičajeno

Quote:
Ja niti mrzim niti volim RKC.....nije mi toliko bitna u zivotu.....kada ja navedem notorne cinjenice poput postojanja pedofilije u Crkvi onda to nazivas mrznjom prema toj crkvi.Kada to isto ucini biskup onda je to nesto sasvim drugo, zar ne?
Drugim rijecima, bitno je tko kaze a ne sto se kaze.
Prije si rekao da si ateista,a sada o sebi govoris kao o vjerniku.Odluci se napokon sto si.
Pa ti jedva da možeš napisati post bez da mi nešto ne podmetneš.

Nisam ti rekao da mrziš Crkvu jer si navodio činjenice o pedofiliji u Crkvi. Ali, ne mislim ti više objašnjavati jer vidim da nema smisla. Uostalom, ti si rekao da mrziš Crkvu, i to ću odsad ponavljati iz posta u post, pa možda jednog dana shvatiš koliko je besmisleno opetovano ispravljati očitu tuđu laž.

Ja ne mogu biti ateista, mogu biti samo ateist. Ateista je srbizam.
Između sam religija, negativni sam ateist i znam da postoji bog. Kad naučim dovoljno, odlučit ću se za jednu od mogućih, a ne kad mi ti kažeš da se odlučim.
Reply With Quote
Staro 14.04.2012, 20:56
samson-zd's Avatar
Moderator podforvma

Uobičajeno

Quote:
Originalno postano od razmisli malo Pogledaj poruku
Pa ti jedva da možeš napisati post bez da mi nešto ne podmetneš.

Nisam ti rekao da mrziš Crkvu jer si navodio činjenice o pedofiliji u Crkvi. Ali, ne mislim ti više objašnjavati jer vidim da nema smisla. Uostalom, ti si rekao da mrziš Crkvu, i to ću odsad ponavljati iz posta u post, pa možda jednog dana shvatiš koliko je besmisleno opetovano ispravljati očitu tuđu laž.

Ja ne mogu biti ateista, mogu biti samo ateist. Ateista je srbizam.
Između sam religija, negativni sam ateist i znam da postoji bog. Kad naučim dovoljno, odlučit ću se za jednu od mogućih, a ne kad mi ti kažeš da se odlučim.
Molim te navedi gdje sam u svojim postovima rekao da mrzim Crkvu!
Prvi puta cujem izraz "negativni ateist"......mozda da pojasnis o cemu se tu radi....inace, dobro je da si duhovno gladan i da trazis.....tko trazi taj ce i naci....i ja sam nekada lutao bespuima raznih religija jer sam trazio odgovore....
Reply With Quote
Staro 14.04.2012, 21:07
Senior

Uobičajeno

Quote:
Molim te navedi gdje sam u svojim postovima rekao da mrzim Crkvu!
Hoću, pokazat ću ti gdje si rekao da mrziš Crkvu čim ti meni navedeš gdje sam ja nazvao tvoje notorne činjenice o pedofiliji mržnjom prema Crkvi.

Quote:
Prvi puta cujem izraz "negativni ateist"......mozda da pojasnis o cemu se tu radi....inace, dobro je da si duhovno gladan i da trazis.....tko trazi taj ce i naci....i ja sam nekada lutao bespuima raznih religija jer sam trazio odgovore....

Ne bi ja tako sebe nazvao da to nisam pročitao na wikipediji (onaj koji živi kao da boga nema). Zapravo se ne mogu nikako nazvati zasad, pa uzimam najbliže moguće.
Duhovno gladan? Da. Zar ti misliš da postoji netko tko nije takav?
Reply With Quote
Staro 14.04.2012, 21:26
samson-zd's Avatar
Moderator podforvma

Uobičajeno

[quote=razmisli malo;64130]Hoću, pokazat ću ti gdje si rekao da mrziš Crkvu čim ti meni navedeš gdje sam ja nazvao tvoje notorne činjenice o pedofiliji mržnjom prema Crkvi.[quote]

Ne mozes mi pokazati jer ja to nisam nigdje izjavio.....s druge strane ti si nakon mojeg posta u kojem sam iznio cinjenice da pedofilija u crkvi postoji napisao "protestantska je mrznja pregolema"....misleci pritom, naravno na mene.

Quote:

Ne bi ja tako sebe nazvao da to nisam pročitao na wikipediji (onaj koji živi kao da boga nema). Zapravo se ne mogu nikako nazvati zasad, pa uzimam najbliže moguće.
Duhovno gladan? Da. Zar ti misliš da postoji netko tko nije takav?
Postoji velika vecina ljudi koji ne mare za duhovne stvari vec zivoe po onoj narodnoj, use,nase i podase.
Reply With Quote
Staro 14.04.2012, 21:51
Senior

Uobičajeno

Quote:

Ne mozes mi pokazati jer ja to nisam nigdje izjavio.....s druge strane ti si nakon mojeg posta u kojem sam iznio cinjenice da pedofilija u crkvi postoji napisao "protestantska je mrznja pregolema"....misleci pritom, naravno na mene.
Ne možeš ni ti meni pokazati to što tvrdiš, pa te to ne sprječava da to tvrdiš.
Rekao sam da je protestantska mržnja pregolema, misleći na tebe. A jasno je i zašto sam to rekao. Piše u prethodnoj rečenici, u postu o kojem govorimo.

Quote:
Postoji velika vecina ljudi koji ne mare za duhovne stvari vec zivoe po onoj narodnoj, use,nase i podase.
Držim da su primarne potrebe ljudi (pišanje, sranje, žderanje, jebanje i disanje) u fokusu čovjeka jer su to primarne potrebe. Al držim da jednom zadovoljene, ne zadovoljavaju čovjeka te on kreće u potragu za filozofskom podlogom (dakako, svak prema vlastitim mogućnostima) koja mora završiti kod boga. Zar ti misliš da je mile bezveze stalan gost foruma religije? Mene uopće ne impresionira agresivni ateizam, oni su samo ljuti na vjernike jer im religijska objašnjenja nisu dovoljna.
Reply With Quote
Staro 16.04.2012, 08:46
Mile Jerković's Avatar
Mile Jerković Mile Jerković je odsutan trenutačno
Meštar od forvma

Starost: 31
Nivo Reputacije: 9
Mile Jerković je potencijalni draguljMile Jerković je potencijalni draguljMile Jerković je potencijalni draguljMile Jerković je potencijalni dragulj
Pošalji poruku preko Skype™ za Mile Jerković
Uobičajeno

Quote:
Crkva kao institucija u sveopćoj je moralnoj krizi i upravo to je glavni uzrok ovako brojnih afera koje ju potresaju u zadnje vrijeme. Uz školu i roditelje, Crkva je kao institucija definitivno izgubila autoritet među mladima - smatra zadarski sociolog i pedagog dr. sc. Zlatko Miliša
Quote:
Pod pokroviteljstvom samog pape Benedikta XVI. u veljači ove godine u Rimu je održan simpozij na kojem su konačno izrečene neke stvari koje otkrivaju istinu o šutnji u Crkvi. Zaključeno je da „kultura šutnje“, kako su je nazvali, u crkvi treba prestati, te da nitko nije izuzet da takve zločine mora prijaviti bilo crkvenim ili državnim vlastima - kazao je Grubišić
Don Grubišić o pedofiliji među svećenicima: Ne radi se o pojedinačnim već o masovnim slučajevima
Odgovori

Bookmarks

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila postanja
Ne možete otvarati nove teme
Ne možete slati odgovore
Ne možete slati privitke (attachmente)
Ne možete uređivati Vaše poruke

BB code is Uključeno
Smilies are Uključeno
[IMG] code is Uključeno
HTML kod je Isključen

Prijeđi na Forvm

Vremenska zona je GMT +2. Trenutačno je 18:44 sati.