Web stranice unutar e-zadar grupacije:

eZadar Forvm  

Vrati se   eZadar Forvm > Zadarske ćakule > Novosti

Novosti Vijesti i novosti iz Zadra, Hrvatske, Svijeta...

Odgovori

Opcije Teme Način Prikaza
Staro 30.05.2010, 16:32
shekr shekr je odsutan trenutačno
Baniran

Starost: 51
Nivo Reputacije: 0
shekr će vrlo brzo postati poznat
Uobičajeno

Quote:
Originalno postano od jelenazd-usa Pogledaj poruku
Kad sam govorila o 'zajednickom zivotu u miru' prvenstveno sam mislila na 'novije' vrijeme, od 45.-e do ovog rata. Naravno da je za razumijevanje tadasnjeg stanja bitna i povijest, ali je bitno i iskustvo i nazovimo ih svjedocanstva ljudi koji su tada tamo zivjeli. Jer tko ce bolje znati kako je bilo i kako se zivjelo od obicnog covjeka.
Ali ajde, da ne oftopicarimo vishe po ovoj temi, nema smisla.
svaki razgovor koji započnemo, ne smimo ga dovršiti. e pa ja ću na sebe preuzeti odgovornost tako da se ne tribaš brinuti.

od 45 se ništa više ne može gledati bez prizme komunizma. komunizam je uništio normalni društveni život i ljudi su se povukli u svoje domove i crkve, ne talasajući da ne bi izgubili glavu.

no ima dosta primjera i onih koji se nisu bojali, naprimjer bugojanska skupina.

pročitaj vukušićev "tajni rat udbe protiv hrvatskog iseljeništva".

pogle, svjedočanstva malo znače ako pitaš običnog čovika. pitaj tog čovika trebaju li postojati, primjerice, kazališta, paš viti što će ti reći.
Reply With Quote
Staro 30.05.2010, 20:19
JasonKidd's Avatar
JasonKidd JasonKidd je odsutan trenutačno
Veliki meštar od forvma

Nivo Reputacije: 7
JasonKidd će vrlo brzo postati poznat
Uobičajeno

Quote:
Originalno postano od shekr Pogledaj poruku
svaki razgovor koji započnemo, ne smimo ga dovršiti. e pa ja ću na sebe preuzeti odgovornost tako da se ne tribaš brinuti.

od 45 se ništa više ne može gledati bez prizme komunizma. komunizam je uništio normalni društveni život i ljudi su se povukli u svoje domove i crkve, ne talasajući da ne bi izgubili glavu.

pogle, svjedočanstva malo znače ako pitaš običnog čovika. pitaj tog čovika trebaju li postojati, primjerice, kazališta, paš viti što će ti reći.
Prvo ste raspravljali da li je rat potreban, kako ovo dokazuje da je, razilazili su se i Čehoslovačka i SSSR mirnim putem.
Reply With Quote
Staro 31.05.2010, 04:15
jelenazd-usa's Avatar
jelenazd-usa jelenazd-usa je odsutan trenutačno
Veliki meštar od forvma

Nivo Reputacije: 11
jelenazd-usa je vrlo dragjelenazd-usa je vrlo dragjelenazd-usa je vrlo dragjelenazd-usa je vrlo drag
Uobičajeno

Quote:
Originalno postano od shekr Pogledaj poruku

Ne razumim ovo, kako je komunizam unistio normalni drustveni zivot? Mos pojasniti...
Svaki normalan obican covik ce sigurno reci da kazalista tribaju postojati, zasto bi netko uopce bio protiv postojanja kazalista. Sto je autor htio reci s time?
Staro 31.05.2010, 12:56
Baniran

Uobičajeno

Quote:
Originalno postano od JasonKidd Pogledaj poruku
Prvo ste raspravljali da li je rat potreban, kako ovo dokazuje da je, razilazili su se i Čehoslovačka i SSSR mirnim putem.
pojasni malo
Reply With Quote
Staro 31.05.2010, 13:10
Baniran

Uobičajeno

Quote:
Originalno postano od jelenazd-usa Pogledaj poruku
Ne razumim ovo, kako je komunizam unistio normalni drustveni zivot? Mos pojasniti...
Svaki normalan obican covik ce sigurno reci da kazalista tribaju postojati, zasto bi netko uopce bio protiv postojanja kazalista. Sto je autor htio reci s time?
u vremenu stvaranja modernih država do komunizma, hrvatska je nalazila svoje mjesto koliko toliko- osnivane su stranke, društveni diskurs je vođen više manje slobodno. stranke su bile i zabranjivane i zastupnici ubijani i građani streljani na trgovima (ovi iz obitelji gospođe pusić), ustavi su se nametali, pa padali pa se zasjedanja iznova sazivala, postizali su se dogovori i tako dalje.

no, komunističke diktature su something else. one ne okupirau samo politički, već i društveni život u cjelini. bit je uništenje slojeva, unifikacija. uvijek se moglo poginuti zbog mišljenja, i danas, al komunizmu u tome nema premca.
bilokakva društvena, politička, vjerska djelatnost se nadzire do kraja. u takvim okolnostima javljaju se za popizditi produktivni društveni pokreti poznatiji pod nazivom

hrvatska šutnja
Reply With Quote
Staro 02.06.2010, 21:15
jelenazd-usa's Avatar
jelenazd-usa jelenazd-usa je odsutan trenutačno
Veliki meštar od forvma

Nivo Reputacije: 11
jelenazd-usa je vrlo dragjelenazd-usa je vrlo dragjelenazd-usa je vrlo dragjelenazd-usa je vrlo drag
Uobičajeno

"JOŠKO MARTINOVIĆ, dugogodišnji HTV-ov novinar i urednik emisija "Živa istina" i "Globalno sijelo", preminuo je nakon duge borbe s teškom bolešću."

Umro Josko Martinovic (Index.hr)

Bas mi je zao, nek pociva u miru
Staro 09.03.2012, 13:46
sis's Avatar
sis sis je odsutan trenutačno
Moderator forvma

Nivo Reputacije: 10
sis je vrlo dragsis je vrlo dragsis je vrlo dragsis je vrlo dragsis je vrlo drag
Uobičajeno

Quote:
NA MEĐUNARODNOM festivalu turističkog filma koji se svake godine održava u Berlinu, promidžbeni film Hrvatske turističke zajednice "Oda radosti" u kategoriji turističkih filmova osvojio je prestižnu nagradu Turistički oskar "Das goldene Stadttor"

http://www.index.hr/vijesti/clanak/o...am/603325.aspx

Reply With Quote
Staro 09.03.2012, 21:23
falimimore's Avatar
falimimore falimimore je odsutan trenutačno
Meštar od forvma

Nivo Reputacije: 8
falimimore je vrlo dragfalimimore je vrlo dragfalimimore je vrlo dragfalimimore je vrlo dragfalimimore je vrlo drag
Uobičajeno

baš sam ga i ja pogledala popodne... sviđa mi se iako nisam neka ljubiteljica naslovne gudačice

moram priznati, filmić je efektan i upečatljiv a naša zemlja prelijepa i raznolika... ne znam kako je režiser Hribar uopće odlučio što će, od svega lijepog i jedinstvenog što imamo, ukomponirati u spot!

s pravom smo zaslužili turističkog Oskara, kako zovu ovu nagradu
Staro 09.03.2012, 22:02
sis's Avatar
sis sis je odsutan trenutačno
Moderator forvma

Nivo Reputacije: 10
sis je vrlo dragsis je vrlo dragsis je vrlo dragsis je vrlo dragsis je vrlo drag
Uobičajeno

Quote:
Originalno postano od falimimore Pogledaj poruku
iako nisam neka ljubiteljica naslovne gudačice
ni ja osobito ali ko nam je kriv
a i u spotu je ima malko previše nauštrb slika same hrvatske

ali da je izvedba ode je.. da je spot ukupno dobar, je

Quote:
ne znam kako je režiser Hribar uopće odlučio što će, od svega lijepog i jedinstvenog što imamo, ukomponirati u spot!
čini mi se da je to uvik najteži dio posla, bar najdugotrajniji. što odabrati... kao u timelapse croatia dvojca romulić & stojčić, snimili su ca. 700.000 fotografija da bi za video odabrali "tek" nekih 150.000

mene bi prekinuo vertigo već kod 150-te
Reply With Quote
Odgovori

Bookmarks

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila postanja
Ne možete otvarati nove teme
Ne možete slati odgovore
Ne možete slati privitke (attachmente)
Ne možete uređivati Vaše poruke

BB code is Uključeno
Smilies are Uključeno
[IMG] code is Uključeno
HTML kod je Isključen

Prijeđi na Forvm

Vremenska zona je GMT +2. Trenutačno je 17:58 sati.