PDA

View Full Version : Digitalna tv

Phonebooth
01.04.2010, 00:42
Kažu: siđimo sa krovova, a ovo sranje od digitalnog prijemnika neće radi bez antene....pa ko tu koga hebe...:eyesroll:

btw. koje su sve prednosti ove vrste tv signala (osim toga što nema smetnji, brži je teletext i može se snimati program)?
Hočemo li dobiti još programa (nešto su spominjali sportski , glazbeni , crtići i vijesti)?

wanikiya
01.04.2010, 16:20
ne znam, ali me iritira što nisu uveli 16:9 format...

Gioia
01.04.2010, 16:24
Ja primjećujem veliku razliku u zvuku, sad je ful stereo. I dobijem sve podatke o trenutnoj emisiji na ekranu. Nisam još do kraja istražila.

stipe
01.04.2010, 17:47
Pretrazi kanal 59, tamo imas jos jedan program

popey_023
01.04.2010, 18:47
ja vidim: htv1, htv2, rtl, nova tv, vox, gradska tv i tv šibenik

po meni je taj digitalni signal jedno veliko sranje..prije smo bar mogli pratiti program i kad je loše vrime i uz smetnje sa malo sniga, a ovako sada samo isprekida sve na kockice i moš se hebat...

a sto se tice snimanja programa to jedino ako imas uredjaj koji to podrzava..testirao sam snimanje na usb na strongu i na nytrobox-u (oni losiji modeli oko 200 kn) i puno je bugova..prvo slika pocme trzati, a nakon cca 15 minuta snimanja na nytroboxu mi je blokao cijeli uredjaj..citanje divix-a je ok, ali su titlovi premaleni i ova 2 uredjaja ne podrzavaju usb uredjaje velikih kapaciteta (meni je prepoznao jedino usb od 2gb, sve preko toga nije prepoznao)

Gioia
01.04.2010, 18:52
Meni su se s prva 2 programa izbili HTV 1 i 2 pa smo ih našli tamo negdi odostraga (isto na kablovskoj) i namistili opet na 1 i 2.

Inače bismo uvik tribali minjati tipku DTV za digitalne a ATV za analogne.
Kako vi koji ste isto na kablovskoj, di su vam završili HTV 1 i 2?

RTL i Nova mi se nisu minjali...

coldplug
01.04.2010, 20:01
Ima li kakav fakin uređaj da služi kao digitalni prijemnik za TV, ali i kao adapter za PC za istu namjenu? I da podržava čitanje mpeg-a s USB-a? Tražim li previše u jednom kućištu?

DUJeZadar
01.04.2010, 21:46
ma jel se ikome pojavila lozinka za instalaciju uređaja ahahh mi se mučili jer nigdi nije pisala a na kraju bila 0 0 0 0

Taliban
01.04.2010, 21:50
ma jel se ikome pojavila lozinka za instalaciju uređaja ahahh mi se mučili jer nigdi nije pisala a na kraju bila 0 0 0 0

pa to ti piše u uputstvima, barem za strong...

DUJeZadar
01.04.2010, 21:51
nije bilo nigdje jer sve sam pretražio.možda nije ubačena a i nije bio strong.

Gioia
01.04.2010, 21:55
Obično je po defaultu 0000.

Atena
02.04.2010, 10:07
Meni se jako sviđa ovaj novi Kapital network. Konačno neki program bez sapunica i budalaština.

Dragi radi na montiranju satelitskih i programiranju tih digitalnih prijemnika, pitati ću ga baš za ovo sa adapterom za PC.

Phonebooth
02.04.2010, 16:40
Pretrazi kanal 59, tamo imas jos jedan program
A koji je to program?
ja vidim: htv1, htv2, rtl, nova tv, vox, gradska tv i tv šibenik

Kako si uspio uvatiti tv Šibenik, vox i gradsku? Ja uspjevam ova zadnja dva samo sa analognom antenom?

popey_023
02.04.2010, 19:53
A koji je to program?

Kako si uspio uvatiti tv Šibenik, vox i gradsku? Ja uspjevam ova zadnja dva samo sa analognom antenom?

preskeniraj ponovno..oni su se pojavili 31.3. ili 1.4. ..tako da ako si senirao prije toga nisi ni mogao hvatati njih

vux
02.04.2010, 20:19
na 31. kanalu su ti gtv, vox i štv

Marinche2210
02.04.2010, 22:25
Mene zeza teletekst..Neće mi očita neke stranice samo ih preskoči...recimo 300 pa ne mogu viditi tv raspored

Čula sam da je ovo kao stari digitalni signal i da bi trebao doći novi uskoro ali kao da ne podržavaju svi digitalni prijemnici taj novi pa će ovi što su kupili takve d.prijemnike morati uzeti nove koji to podržavaju :roll:
Samo zezaju narod, ka da je nama do signala..mogli su ostaviti onaj stari pa ko oće novi neka kupi

Phonebooth
03.04.2010, 16:11
preskeniraj ponovno..oni su se pojavili 31.3. ili 1.4. ..tako da ako si senirao prije toga nisi ni mogao hvatati njih

Thanks popey...

a zašto nije točan onaj raspored kad promjeniš program, ono što piše: sad i slijedi....čini mi se da kasni 2 sata, tj. npr nešto što bi trebalo biti u 14:30 piše 12:30...da li se to može kako naštimati ili je to njihova neka greška?

vux
03.04.2010, 16:36
nemam sad di pogledati, a nisam obraca paznju na to, ali pogledaj kako ti je podešen sat (ili zona, zemlja) u recieveru

JasonKidd
03.04.2010, 18:12
Imam optima tv i dvd rekorder i spojio sam ih ali na rekorderu piše da ne može snimati, prije sam imao max tv i bez problema je snimao programe s max tv-a, jeli netko zna riješenje mog problema

DUJeZadar
05.04.2010, 16:08
Mene zeza teletekst..Neće mi očita neke stranice samo ih preskoči...recimo 300 pa ne mogu viditi tv raspored

Čula sam da je ovo kao stari digitalni signal i da bi trebao doći novi uskoro ali kao da ne podržavaju svi digitalni prijemnici taj novi pa će ovi što su kupili takve d.prijemnike morati uzeti nove koji to podržavaju :roll:
Samo zezaju narod, ka da je nama do signala..mogli su ostaviti onaj stari pa ko oće novi neka kupi

evo nešto sa nekog drugog foruma-Sa TV daljinskim trazi ttx, probati i sa nekom drugom direktnom ( i dodatnom ) AV konekcijom..Mora proraditi.
ili
Ako vam ne radi TTX probajte receiver ugasiti paliti na on/off tipku iza receivera ili preskenirati parametre signala na TOTAL 2 i proradit ce 100%.

možda pomogne

JasonKidd
05.04.2010, 18:04
Imam optima tv i dvd rekorder i spojio sam ih ali na rekorderu piše da ne može snimati, prije sam imao max tv i bez problema je snimao programe s max tv-a, jeli netko zna riješenje mog problema

A moj problem :tuzan::tuzan:

DUJeZadar
05.04.2010, 20:14

jel ti ima ulaz za usb?jer neki to imaju ugrađeno a nekima to treba ubaciti kao neki oblik vanjske memorije..

JasonKidd
05.04.2010, 21:20
jel ti ima ulaz za usb?jer neki to imaju ugrađeno a nekima to treba ubaciti kao neki oblik vanjske memorije..

ulaz za usb na čemu, ja imam dvd rekorder, to ti je ono ubaciš dvd-disc i on na njega snima :D

DUJeZadar
06.04.2010, 00:37
ulaz za usb na čemu, ja imam dvd rekorder, to ti je ono ubaciš dvd-disc i on na njega snima :D

ja sam mislio da pričamo o digitalnoj televiziji. nisam dobro pročitao.sa dvd rekorderom nisam upoznat.nemam i nisam dolazio u doticaj.

Marinche2210
06.04.2010, 02:16
evo nešto sa nekog drugog foruma-Sa TV daljinskim trazi ttx, probati i sa nekom drugom direktnom ( i dodatnom ) AV konekcijom..Mora proraditi.
ili
Ako vam ne radi TTX probajte receiver ugasiti paliti na on/off tipku iza receivera ili preskenirati parametre signala na TOTAL 2 i proradit ce 100%.

možda pomogne

Probala sam sa daljinskim za tv i neće, iza receivera neman tipku..ma njesra..morat ću još malo prčkati po daljinskom možda nađen štokod ili pokvarim još bolje :juggle:

bren
06.04.2010, 10:05
Probala sam sa daljinskim za tv i neće, iza receivera neman tipku..ma njesra..morat ću još malo prčkati po daljinskom možda nađen štokod ili pokvarim još bolje :juggle:Probaj ga iskljucit iz struje i ponovo ukljuciti.

Phonebooth
07.04.2010, 00:33
kako programirati da mi na broju 1 bude htv1 na 2 htv2 itd, nikako ne uspijevam....

Taliban
07.04.2010, 00:46
kako programirati da mi na broju 1 bude htv1 na 2 htv2 itd, nikako ne uspijevam....

jel ti uređaj strong?

na strongu ideš na menu - programi - popis tv programa - pa onda utipkaš broj 4 (pomakni) i mrdaš označeni program gore dolje di oćeš...

popey_023
07.04.2010, 01:02

recimo otvoris uputstva i pogledas kako se to radi :kava:

donatta
07.04.2010, 03:33
jel ti uređaj strong?

na strongu ideš na menu - programi - popis tv programa - pa onda utipkaš broj 4 (pomakni) i mrdaš označeni program gore dolje di oćeš...
već se uru vrimena nerviram s ovim :cry:

uređaj je strong, napravila sam sve ovako kako si napisao, sve do ovog "mrdaš program gore dolje..." i tu neće napravi ono što ja hoću, on ga zbilja pomiče ali samo na toj listi ga pomiče, a ne i na brojevima na daljinskom...
npr piše mi ovako "0001 VOX" pa onda još dva programa pa "0004 HTV1" tako piše na popisu za ove i ostale programe, ova dva su samo primjer - dakle na daljinskom na broju 1 mi je VOX, a na broju 4 mi je HTV1, a ja hoću na daljinskom na broju 1 HTV1, na broju 2 HTV2 itd., a kad ovo pomičem kako si rekao onda se pomiče cijeli paket znači ide gore dolje cijelo ovo "0004 HTV1" a ne događa se ono što bi trebalo, a to je kad ga pomakneš za tri mjesta gore da piše "0001 HTV1", samo dolazi do razmještaja na toj listi, ali na daljinskom ostaje sve po starom bez obzira što kliknem "spremi"

preko uputa se naravno ne može ništa :ne:

prema uputama za spremanje na daljinskom uopće nije navedeno ovo "pomakni", nego kaže da se to sređuje preko onog prvog po redu, a to je "favorites" (na hrvatskom "Izabrani") i sve napravim kako piše u uputama i opalim "spremi" i opet neće
:cry:

ali to s daljinskim mi je manji problem, imam puno veći PROBLEM :jez: od kad sam 30.3. prebacila na digitalnu - NEMAM VIŠE SLIKU U BOJI :jez:
samo su plava i žuta boja i samo nijanse tih dviju boja, i muški i ženski mi imaju tamno plave usnice, kad ženski likovi imaju narumenjene obraze onda je to tamno plava boja kao da im je netko opalio po šaketinu sa svake strane, nema crvene, narančaste, roze, zelene, smeđe... ma ništa, samo plava i žuta :shock:

želim BOJU na tvu, sambadi help pliz :cry:

idem uzet nešto za smirenje :pistolj:

stipe
07.04.2010, 07:51
igraj se sa onim izlazima, sto nudi medju postavkama... skuzit ces...

a sto se tice tog micanja programa, imao sam isti problem, nakon toga sam vratio uredjaj na tvornicke postavke, pa opet probao i tek onda je proradilo...

vux
07.04.2010, 11:00
1. mozda ti scart kabel nije dobro sjeo u utor;)
2. mozda scart kabel ne valja (probaj drugi)
3. probaj reciever na drugi tv (mozda je do njega)
4. probaj drugi reciever na tvoj tv
5. postavka u tv-u ili recieveru

Phonebooth
07.04.2010, 12:20
jel ti uređaj strong?

Je strong je, jasno mi to sve ali nikako ne uspijevam kao što sam rekao kad stisnem broj 1 da bude htv1, na 2 da bude htv itd...
I kako maknuti duple programe?
recimo otvoris uputstva i pogledas kako se to radi :kava:
Perfektan odgovor....vidiš nisam o tome razmišljao...:ideja:
već se uru vrimena nerviram s ovim :cry:

uređaj je strong, napravila sam sve ovako kako si napisao, sve do ovog "mrdaš program gore dolje..." i tu neće napravi ono što ja hoću, on ga zbilja pomiče ali samo na toj listi ga pomiče, a ne i na brojevima na daljinskom...
npr piše mi ovako "0001 VOX" pa onda još dva programa pa "0004 HTV1" tako piše na popisu za ove i ostale programe, ova dva su samo primjer - dakle na daljinskom na broju 1 mi je VOX, a na broju 4 mi je HTV1, a ja hoću na daljinskom na broju 1 HTV1, na broju 2 HTV2 itd., a kad ovo pomičem kako si rekao onda se pomiče cijeli paket znači ide gore dolje cijelo ovo "0004 HTV1" a ne događa se ono što bi trebalo, a to je kad ga pomakneš za tri mjesta gore da piše "0001 HTV1", samo dolazi do razmještaja na toj listi, ali na daljinskom ostaje sve po starom bez obzira što kliknem "spremi

A isto ko i kod mene...

Taliban
07.04.2010, 12:30
Je strong je, jasno mi to sve ali nikako ne uspijevam kao što sam rekao kad stisnem broj 1 da bude htv1, na 2 da bude htv itd...I kako maknuti duple programe?

ne stisneš broj 1, nego kad ti je označen npr. htv1, onda stisneš 4 (pomakni) i pojavit će ti se na označenom programu (na kojem jesi!) strelica gore i dolje, a onda na daljincu strelicom gore ili dolje je pomičeš, pa kad je smjestiš gdje oćeš - onda O.K.

duple programe nisam ni pokušavao maknuti... poredao sam ovih 7-8 (koliko ih je?), a iza njih su nasrani ovi duplikati kojima se ne zamaram...

Phonebooth
07.04.2010, 12:54
ne stisneš broj 1, nego kad ti je označen npr. htv1, onda stisneš 4 (pomakni) i pojavit će ti se na označenom programu (na kojem jesi!) strelica gore i dolje, a onda na daljincu strelicom gore ili dolje je pomičeš, pa kad je smjestiš gdje oćeš - onda O.K.

duple programe nisam ni pokušavao maknuti... poredao sam ovih 7-8 (koliko ih je?), a iza njih su nasrani ovi duplikati kojima se ne zamaram...

Ma jasno mi je to za premještanje, to sam napravio, ali da bi listao programe pritišćeš tipku gore ili dolje što ne?
A ja bi htio da svaki broj na tipkovnici daljinskog ima svoj program, a ne da šaltam gore dolje...

Taliban
07.04.2010, 12:59
A ja bi htio da svaki broj na tipkovnici daljinskog ima svoj program, a ne da šaltam gore dolje...

:what: sad te ne kužim... meni je na daljincu kad stisnem 1 - htv1, na 2 - htv2, 3 - nova, 4 - rtl, 5 - vox, 6 - gradska, 7- kapital, 8 - šibenska...

DUJeZadar
07.04.2010, 13:56
za strong se radi ovako-ja sam tako namjestio da mi je htv1 na broju jedan htv 2 na broju 2 na daljinskom i tako dalje.
kako se radi-stisneš ok na daljinskom i pokazat će se kako su poredani programi.onda ako želiš da ti na broju jedan bude htv 1,nađeš htv 1 stisneš tipku 4(premjesti) i samo ideš do broja 0001 i stisneš ok.

Taliban
07.04.2010, 14:21
pa tako sam i ja (malo duže) objasnio govornici, ali ne znam u čemu je kvaka kod njega...

nema druge nego da se govornica javi pp-om pa da se probamo čuti istovremeno dok pokušava namjestiti programe...

a, govornico?

JasonKidd
07.04.2010, 14:44
Ja sam danas babi namještao i trebalo je napraviti ovako kako je taliban objasnio. Stisneš 4 i povučeš ga na željeni broj zatim OK i sve radi kako treba, ja ne koristim to čudo, a može li netko meni pomoći

vux
07.04.2010, 16:35
evo upute za OptiTV ako ti sto to znaci: http://www.opti.tv/downloads/upute_telsey.pdf

7. str. kaze:
3. Spajanje video snimača ili DVD snimača (opcionalno)

Spajanjem vanjskog uređaja poput video snimača ili DVD snimača možete snimati
sadržaje koje trenutno gledate u svrhu osobnu uporabe (pod uvjetom da je za iste
dozvoljeno snimanje).

Spojite OptiTV prijamnik (Set Top Box) i vanjski uređaj korištenjem SCART kabela i
priključka označenog s VCR IN na stražnjoj strani OptiTV prijamnika (Set Top Boxa).
U svrhu snimanja željenog sadržaja, promijenite TV program na OptiTV prijamniku
(Set Top Box-u) na onaj koji želite snimiti.

U svrhu gledanja snimljenog sadržaja, stavite OptiTV prijamnik (Set Top box) u
mod mirovanja (Stand-by mode) i pritisnite „Play“ na Vašem video snimaču ili DVD
snimaču.

eventualno, ako treba podesiti nesto na rekorderu ili optiv prijemniku u vezi izlaza za raj scart (rgb...)

Phonebooth
08.04.2010, 00:37
za strong se radi ovako-ja sam tako namjestio da mi je htv1 na broju jedan htv 2 na broju 2 na daljinskom i tako dalje.
kako se radi-stisneš ok na daljinskom i pokazat će se kako su poredani programi.onda ako želiš da ti na broju jedan bude htv 1,nađeš htv 1 stisneš tipku 4(premjesti) i samo ideš do broja 0001 i stisneš ok.

pa tako sam i ja (malo duže) objasnio govornici, ali ne znam u čemu je kvaka kod njega...

nema druge nego da se govornica javi pp-om pa da se probamo čuti istovremeno dok pokušava namjestiti programe...

a, govornico?

Ljudi puno hvala na pomoći, probat ću sutra pa javim...

JasonKidd
08.04.2010, 10:35
evo upute za OptiTV ako ti sto to znaci: http://www.opti.tv/downloads/upute_telsey.pdf

7. str. kaze:

eventualno, ako treba podesiti nesto na rekorderu ili optiv prijemniku u vezi izlaza za raj scart (rgb...)

hvala vux, vidiš tko bi rekao da objašnjenje mogu naći u uputstvima :ideja:

Marinche2210
11.04.2010, 00:29
Probaj ga iskljucit iz struje i ponovo ukljuciti.

Bravo Bren! Ova metoda je uspjela :happy: Tenk ju :srce:

GricGric
09.10.2010, 00:52
Gledam jučer na tv reportažu o gašenju analognog signala u Zagrebu, te komentare ljudi koji odgovaraju na upite korisnika koji su zbog neznanja ostali bez slike...
Gledam i ne mogu vjerovati, izruguju se iz neukih ljudi kojima je prisilno oteta slika sa ekrana, prisilno i je oduzet program koji gledaju...

Ok, ako neki starac tamo i kaže da je kupio digitalni retriver ali on svejedno ne radi iako ga je uštekao u struju, meni to nije smiješno nego žalosno, jer znam situaciju u kojoj žive naši penzioneri, kupnja novog tv-a za njih je znanstvena fantastika, sretni su ako imaju i stari... a sad je došla ta glupa kutija na koju se moraju navikavati... To nije ni malo jednostavno...

I onda naš dragi HTV kao nacionalna televizija koja pljačka narod i uz otimačinu ubire tv-pretplatu, kao televizija koja je brutalno ukinula analogni signal, zamijenila ga digitalnim koji nije ono što bi trebao biti, bahato ponudivši tek mali popust na kupnju te glupe kutije koja je potrebna da bi se nešto vidjelo... dakle taj i takav HTV radi reportažu u kojoj se izruguje pretplatnicima i njihovim smiješnim upitima službi za korisnike...

Žalosno...

Purgerica
09.10.2010, 07:59
i još se hvale kako su među prvima u europi ... ma marš ...
ja jesam za napredak ali pripremiti se prije drastičnih mjera ..
slušala sam na radiju neki dan i ostala iznenađena .. kažu da naši otoci nisu pokriveni u dovoljnoj mjeri digitalnim signalom i da su do 5.10 još emitirali i iako nije bilo službeno rečeno i tamo analogni signal .. na pitanje što nakon 5.10 kada se analogni signal gasi za cijelu Hr... odgovor je bio ah što se može rješavati će se ... valjda su naši otočani kolateralne žrtve ... toliko o razvoju otoka ... ma bljak .. jedino što ova današnja hrvatska vlast zaslužuje

Gioia
09.10.2010, 09:30
Meni je smišno da za taj napredak moramo umisto s jednim baratat s dva daljinska. Jedan za upalit TV, drugi za upalit kutiju.

I sad što. Nekidan su bili dečki iz B.neta i stavili kutiju. Do sad je nismo imali, imali smo kablovsku TV preko B.neta, s analognim programima. Sad smo dakle dobili kutiju, još dodatnih programa (E!, HBO itd.), ALI neke programe, i to one koje često gledamo (Fox Life) možemo viditi samo ako ugasimo kutiju i vratimo se na analognu kablovsku.

To je za pošizit. Tramak. Vot d fak??? Uz to, glasnoća nije ujednačena. Moraš se vatat za daljinski da bi pojačao, a ne znaš više za koji daljinski da se vataš. Program History je različit na kutiji od onog bez kutije.

Umisto da bude bolje=jednostavnije, sad je sve puno kompliciranije.

Ne mogu uopće zamislit nekog penzića da se snalazi u svemu tome.

A ovo "skinite se s krovova", zbilja su promašili poantu kampanje.

Gioia
13.10.2010, 11:04
HELP WANTED.

Molim pomozite, tko se puti. Za početak molim pročitati moj gornji post.
Sad me buni GDJE DA UKLJUČIM DVD/VIDEO PLAYER? U digitalnu kutiju, ili u televizor?
Pokušala sam sa scart-scart kabelom spojiti DVD/video player i digitalnu kutiju, pustila na DVD-u film pa pretražila programe. Film se nigdje nije pojavio.
Ako spojim DVD/video player na televizor, hoću li moći snimati samo onaj program koji se tog trena prikazuje na televizoru?
Prije smo mogli recimo staviti da snima Novu, a gledati HTV.
Prije je kabel od kablovske ulazio prvo u DVD/video player, pa iz njega u televizor.
Nemojte da moram zvati onaj B.netov 062 broj i ovo im objašnjavati... Potrajat će do kraja smjene:amen:.

bren
13.10.2010, 12:09
...GDJE DA UKLJUČIM DVD/VIDEO PLAYER? U digitalnu kutiju, ili u televizor? ...

http://www.bnet.hr/cro/televizija/digitalna_tv

Tu mozes pogledati korisnicki prirucnik. Na 14. strani ima i slika:

http://i55.tinypic.com/24az9l3.jpg

Najjednostavnije bi ti bilo kad bi ti dosao netko tko je to vec kod sebe sve spojio. Napravis neke kolace, pa da vidis kako bi se tukli tko ce ti doci pomoci :wink1:

Gioia
13.10.2010, 12:21
Točno sam vako i spojila.......... :tuga:......al ne nalazim kanal DVD/videa.....:crying:
Enivej fala na trudu, Bren :thumbup:. Svi koje znam imaju neke druge sustave gledanja TV-a, ili nemaju DVD player ili....

bren
13.10.2010, 13:47
Točno sam vako i spojila.......... :tuga:......al ne nalazim kanal DVD/videa.....:crying:
Enivej fala na trudu, Bren :thumbup:. Svi koje znam imaju neke druge sustave gledanja TV-a, ili nemaju DVD player ili....

Dobro, znaci sigurni smo da je dobro spojeno.
Probaj ukljuciti TV, digitalnu kutiju i DVD player. Pusti DVD na play, makar ne vidis sliku.

Uzmi digitalni upravljac od televizora i pogledaj na njemu gdje mu je tipka za schaltanje izmedju TV-a i DVD-a. Mozda pise "TV/VCR" ili tako nesto...

Ne znam koji TV imas. Meni pokazuje opcije na ekranu, pa mu ja kazem koji ulaz mora uzeti.

http://i51.tinypic.com/28ath1k.jpg

Na HDMI1 mi je kutija, na AV1 mi je DVD-Player.

Pogledaj svoj daljinski od televizora. Trebalo bi u principu biti isto kao i kod mene.

Gioia
13.10.2010, 18:21
Slično je kod mene, imam Grundig. Prošla sam sve te s popisa i nigdje se nije pojavila slika s DVD/video playera.
Možda je problem u tome što mi DVD/video player uopće nije spojen s televizorom, nego je spojen samo s digitalnim prijemnikom (kutijom). Koji tebi kabel, osim struje, izlazi iz DVD-a prema bilo čemu?

bren
13.10.2010, 20:52
...Možda je problem u tome što mi DVD/video player uopće nije spojen s televizorom, nego je spojen samo s digitalnim prijemnikom (kutijom).

I meni je tocno tako.

...Koji tebi kabel, osim struje, izlazi iz DVD-a prema bilo čemu?

Samo jedan HDMI-kabel mi ide iz DVD-playera u digitalni prijemnik.

Probaj taj scart kabel iz DVD-a prikljuciti direktno na televizor umjesto na kutiju. Trebalo bi i tako ici. Znam za samo ta dva nacina. Ili se signal slajfa od DVD-playera preko kutije do televizora, ili se DVD-player direktno prikljuci na televizor.

I provjeri jos jednom da li je sve cvrsto prikljuceno. Nekad se ti stekeri znaju malo izvuci ili rasklimati, pa se prekine kontakt.

Gioia
13.10.2010, 22:26
Probaj taj scart kabel iz DVD-a prikljuciti direktno na televizor umjesto na kutiju.
Ne mere, televizor ima samo jedan scart ulaz koji je već zauzet kabelom iz digitalnog prijemnika u televizor...... Tako su dečki spojili.

DUJeZadar
14.10.2010, 00:45
meni ne moŽe raditi istodobno dvd i dtv jedno moram izvaditi iako dtv reciver ima dva scart ulaza

bren
14.10.2010, 01:04
Ne mere, televizor ima samo jedan scart ulaz koji je već zauzet kabelom iz digitalnog prijemnika u televizor...... Tako su dečki spojili.Jesu, ali im nisi rekla da zelis spojiti i DVD-player.

Posto ne znam koje uredjaje imas i koje prikljucke oni imaju, pokusaj ovako:

Posto ti televizor ima jedan jedini scart ulaz, izvuci scart-kabel iz televizora i prikljuci ga na DVD-player (na njegov ulazni scart-prikljucak). Onaj drugi kraj kabela ostavis u reciveru. Televizor vise nije spojen i scart mu je slobodan.

Onda uzmi drugi scart-kabel i prikljuci ga sa jedne strane na izlazni scart-prikljucak od DVD-playera, a sa druge strane na televizor. Ako ti player moze schleifati signal, onda ce biti dobro. Ako ne, opet mozes vratiti kako je bilo.

Ne znam da li imas HDMI i da li tvoj reciver ima HDMI-izlaz. Vjerojatno ne, jer to bi bio prvi izbor.

Budes li zvala hotline od b-neta, pripremi prvo podatke o svojim uredjajima i o tome koje prikljucke imaju, koliko ih je i koje kablove vec imas.

Kod kupnje novih uredjaja treba jako paziti na to koje prikljucke imaju. Samo sto rijetko tko kupuje sve u isto vrijeme, pa neke stvari zastare.

Marinche2210
15.10.2010, 14:05
Moram i ja napisati jedan ogorčeni post u vezi digitalnog prijemnika..naime moj već ne radi kako triba. da bi prima signal morala sam ga okreniti na drugu stranu prema zidu..sad ne mogu sa kauča pribacivati program :cry:

Gioia
16.10.2010, 00:27
Ajme Marinche, užas!!!

Meni se nimalo ne sviđa ovo digitalno doba, čekam neko treće doba.
Jest slika bolja i zvuk bolji, ali toliko kablaže i toliko zajebancije oko povezivanja uređaja, to je za poludit. I ne moš snimat osim onog što je tog trena na ekranu. Dobila sam još 10% sijedih od svega.
Kažu ljudi što još snimam kad moš skidat s neta, al recimo čitam s ditetom slikovnicu i sad preko slikovnice vidim neki dokumentarac o svemiru, i volila bih to snimit pa kasnije kad dijete zaspi odgledat u miru.

Bren, došao mi je brat u pomoć, Bog ga blagoslovio, pa je on napravija shemu, spojio video na digitalni prijemnik pa televizor s videom, tako da sad signal opet ide preko videa. Tako da video mora stalno bit uključen, akoš gledat DVD onda staviš na ovo, akoš video onda na ovo, akoš snimati digitalni kanal onda stisneš ovo, akoš snimat analogni onda stisneš ovo...
Nacrtat će mi shemu jer sam sve pozaboravljala.... a kako ću tek dragom objasnit...

falimimore
16.10.2010, 02:16
Moram i ja napisati jedan ogorčeni post u vezi digitalnog prijemnika..naime moj već ne radi kako triba. da bi prima signal morala sam ga okreniti na drugu stranu prema zidu..sad ne mogu sa kauča pribacivati program :cry:

ne znam živiš li u stanu ili u kući, ali ako živiš u kući, možda ipak postoji rješenje...

kod mojih je bio sličan slučaj... na tv u vikendici je bio jako loš signal, stalno se ledila slika na kockice.

... i onda smo:
1. lijepo ištekali sobnu antenu
2. ponovno lijepo priključili vanjsku
3. šogor ju je lijepo okretao a mi pazili ima li ikakvog lijepog signala
4. kad je uhvatilo signal, lijepo smo ponovno potražili kanale s kojih se emitira program (s digitalnim daljinskim)
5. digitalni daljinski je sve lijepo izmemorirao sam, baš kako i treba činiti tehnologija 21. stoljeća
6. dok smo došli do ove točke, lijepo smo 666 x spomenuli digitalni signal i digitalnu televiziju :D

da, siđite s krovova, ali prije provjerite i krovne antene :dunno:

Marinche2210
16.10.2010, 20:45
ne znam živiš li u stanu ili u kući, ali ako živiš u kući, možda ipak postoji rješenje...

kod mojih je bio sličan slučaj... na tv u vikendici je bio jako loš signal, stalno se ledila slika na kockice.

... i onda smo:
1. lijepo ištekali sobnu antenu
2. ponovno lijepo priključili vanjsku
3. šogor ju je lijepo okretao a mi pazili ima li ikakvog lijepog signala
4. kad je uhvatilo signal, lijepo smo ponovno potražili kanale s kojih se emitira program (s digitalnim daljinskim)
5. digitalni daljinski je sve lijepo izmemorirao sam, baš kako i treba činiti tehnologija 21. stoljeća
6. dok smo došli do ove točke, lijepo smo 666 x spomenuli digitalni signal i digitalnu televiziju :D

da, siđite s krovova, ali prije provjerite i krovne antene :dunno:

heheh a baš ironično da je kampanja siđite s krovova..dosad nije ni bilo potrebno na krovu biti nego jedanput kad staviš antenu..ja živin u stanu pa ne mogu baš tako..možda bi se i moglo ako nabavimo toki voki (voki toki) :D

JasonKidd
17.10.2010, 15:53
Ja inače to čudo nisam imao dok tata nije htio tv u sobi i kupi on taj prijamnik i pretraži programe a ono nema voxa i GTV-a i morali smo okreniti antenu a prije dok je bio analogni signal hvatali smo normalno GTV i Vox u toj poziciji u kojoj je antena bila.
P.S. antena je krovna da netko ne misli da smo u sobi okretali antenu :D

falimimore
28.10.2010, 21:06
ajd pomagajte, ako tko zna:

upalim večeras tv ali digit prijamnik ne reagira. ištekam sve iz struje, ponovno upalim. dobijem zeleni signal na dvbt i 1. program (jučer ostalo na njemu). pokušam opet prebaciti ali dvbt daljinski ne radi.

promijenim baterije. opet ništa. nula. zero... što bi se još moglo učiniti da probam nekako dobiti neki drugi kanal?

(posudila sam i dvbt daljinski od susjeda ali ni na njega ne reagira)

:what: da radim, oću prograaaaam :tuzan:

Marinche2210
28.10.2010, 21:42
ajd pomagajte, ako tko zna:

upalim večeras tv ali digit prijamnik ne reagira. ištekam sve iz struje, ponovno upalim. dobijem zeleni signal na dvbt i 1. program (jučer ostalo na njemu). pokušam opet prebaciti ali dvbt daljinski ne radi.

promijenim baterije. opet ništa. nula. zero... što bi se još moglo učiniti da probam nekako dobiti neki drugi kanal?

(posudila sam i dvbt daljinski od susjeda ali ni na njega ne reagira)

:what: da radim, oću prograaaaam :tuzan:

Uff stalno problemi s tim čudom..Jesi probala ištekati digitalni iz struje?Meni to pomaže kad mi teletext zablokira :cekic:

falimimore
28.10.2010, 22:52
.Jesi probala ištekati digitalni iz struje?

jesam. više puta. nakratko i na duže. neće. gad ne reagira :cekic:

ne znam jel problem u prijamniku ili u njegovom daljinskom :sys error:

Gioia
29.10.2010, 19:33
Jesi probala kablove pričvrstiti na svim ulazima i izlazima. Ja svaki put kad pomaknem TV da bih izbrisala prašinu, nešto se s#$%&... I onda ponovo sve učvrstim i fercera.

falimimore
30.10.2010, 07:43
Jesi probala kablove pričvrstiti na svim ulazima i izlazima. Ja svaki put kad pomaknem TV da bih izbrisala prašinu, nešto se s#$%&... I onda ponovo sve učvrstim i fercera.
pričaj mi o tome... jesam... i ništa.

a onda sam iz čistog očaja još jedanput promijenila baterije na daljinskom...

i radi, zamisli, r a d i... :excited:

sve do sljedeće kiše ili malo jačeg groma... onda signal odmah nestaje (valjda se skriva u atomsko sklonište da ne bi na"e#$&)...

Srdelica
01.11.2010, 23:28
sve do sljedeće kiše ili malo jačeg groma... onda signal odmah nestaje (valjda se skriva u atomsko sklonište da ne bi na"e#$&)...

Meni u sobi ( na kućnu antenu ) stalno nestaje signal :angry2: samo napiše nema usluge.
Ako mi zazvoni mobitel, slika nestane, ako mali prođe isprid tv-a, slika nestane..
Jednu noć san stavila snimiti Mućke, obožavan Mućke:aplauz:, i snimilo mi samo crnilo :angry2:
Za koji žnjnjnj su nan uveli te digitalne prijemnike kad je signal za žnjnjnjnj e :redcard:

Gioia
02.11.2010, 10:14
Meni se ovo digitalno doba uopće ne sviđa. Čekam neko novo doba http://www.cosgan.de/images/smilie/boese/a025.gif .

stipe
02.11.2010, 10:19
nacekat ces se :D

falimimore
02.11.2010, 22:56
Meni se ovo digitalno doba uopće ne sviđa. Čekam neko novo doba.

nacekat ces se
ah, ljudi, nemojte se sekirati :D

pa mi smo među prvih 14 europskih zemalja koje su uvele digitalnu televiziju... :ble:

popey_023
17.04.2011, 12:39
dakle imam problem sa digitalnom :\

naime, hvatam se programe uredno osim onih najvaznijih,a to su svi na 51. kanalu : HTV 1 i 2, RTL i NOVA

zbilja mi nije jasno u cemu je kvaka...probao sam ponovno sve resetirati i reinstalirati,ali i dalje nema tih programa.

Tv je Sony Bravia sa ugradjenim dvb tunerom, antena je uredno spojena.

Nasao sam negdi na netu da se prijemnik moze "zbuniti" i ne prikazati programe ako uhvati isti signal sa 2 ili više različitih odašiljača....hmmm

ima li itko slicnih problema

vux
17.04.2011, 13:47
ovo si pretpostavljam napravio?
http://webtrickz.com/how-to-restore-sony-bravia-lcd-tv-to-factory-settings/

znaci 59. 31. i 35. kanal lovis normalno?http://www.oiv.hr/broadcasting/tables/dtv_hr.aspx

ps. da se ubacim:
do sad sam bio na kabelskoj, a sad mi treba antena (sobna!) i dvb-t prijemnik.
Ima li ko iskustva sa NytroBox NB-4001 T scart stick USB (http://mke.hr/shop/product_info.php?cPath=56&products_id=626) i DVB-T antena 2000T+ (http://mke.hr/shop/product_info.php?cPath=112&products_id=569)

Mislim da cu imati cak opticku vidljivost odasiljaca (google earth kaže na 2.370m udaljenosti:D) .

Bitno mi je da se ne smrzava i da mogu normalno divx gledati sa usb-a.

popey_023
17.04.2011, 14:26
da napravio sam reset

kanale 31, 35 i 59 gledam u odlicnoj kvaliteti

na 51. kanalu mi ne pronalazi nista. Probao sam naravno i manualno pretrazivanje,ali isti shit. 51. je totalno prazan

ocito je problem u tv-u jer sam napravio test sa vanjskim dvb uredjajem i on pronalazi sve kanale uredno.

usrani sony :\

vux
17.04.2011, 17:10
http://support.sony-europe.com/tutorials/tvhc/dig_tv_tuning/d_tv_tune.aspx?site=odw_hr_HR&m=KDL-32P5500

bren
24.06.2011, 12:10
Hvata li netko od vas digitalne satelitske programe?

Zanima me koji nezakljucani programi na njemackom jeziku (recimo njemacki, austrijski ili svicarski) se hvataju na podrucju Zadra?

Isto tako me zanima koje programe (bez obzira na to na kojem su jeziku) hvatate preko sobne antene i DVB-T-receivera. Nemam pojma niti cega sve ima :confused:

vux
24.06.2011, 12:34
Ne znam za satelit, ali evo ti zemaljski

[/B]?
Isto tako me zanima koje programe (bez obzira na to na kojem su jeziku) hvatate preko sobne antene i DVB-T-receivera. Nemam pojma niti cega sve ima :confused:

http://www.oiv.hr/broadcasting/tables/dtv_hr.aspx

Regija D07
Odašiljač: Sv. Mihovil, Ugljan

MUX A
Odašiljački kanal: 51;
Odašiljačka frekvencija: 714.00 MHz;
Lista programa:
HTV 1
HTV 2
RTL TV
NOVA TV

MUX B
Odašiljački kanal: 59;
Odašiljačka frekvencija: 778.00 MHz;
Lista programa:
HRT 3 (trenutno HRT1)
HRT 4 (trenutno HRT2)
RTL 2
Doma TV

MUX C
Odašiljački kanal: 31;
Odašiljačka frekvencija: 554.00 MHz;
Lista programa:
TV VOX
sptv
KN
CMC

MUX D
Odašiljački kanal: 35;
Odašiljačka frekvencija: 586.00 MHz;
Lista programa:
GRADSKA TV

bren
24.06.2011, 13:17
Vux :beer: hvala ti!

Meni bi to bilo dosta za pogledati vijesti i vremensku prognozu. Moram vidjeti moze li se uzeti pretplata za 1 mjesec. Muz neka cita 2 dana stari Frankfurter Allgemeine Zeitung :D

Jedina nada nam je znaci taj satelit.

Zapravo mi je dosta netbook i mobilni internet ili wlan u kaficima. Vidjet cu jos.

vux
24.06.2011, 18:18
a da probate nezamislivo i ne koristite net i tv :) i odmorite se

bren
25.06.2011, 12:50
a da probate nezamislivo i ne koristite net i tv :) i odmorite se

Jesi lud? :var2::ble:

Salim se, imas pravo :thumbup: Tako smo radili uvijek do sada i vjerojatno cemo opet.

No ipak je tesko mjesec dana bez ikakvih vijesti iz domovine. Nedao Bog da se promijene neki zakoni, a da ja ne cujem za to :amen: Na srecu, ljeti se ionako skoro nista vaznog ne dogadja.

falimimore
27.08.2011, 00:56
nadam se da ova vijest (http://metro-portal.hr/talijani-vise-ne-ometaju-digitalni-signal/62605) nije sic!

Ministar Romani potvrdio je kako su privedene kraju sve mjere za otklanjanje smetnji digitalnog signala na kanalima 29 i 53, a uređaji jedne talijanske televizijske postaje koja je uzrokovala smetnje na kanalu 28 su isključeni", navodi se u priopćenju.

GricGric
27.08.2011, 13:39
nadam se da ova vijest (http://metro-portal.hr/talijani-vise-ne-ometaju-digitalni-signal/62605) nije sic!

ja i danas nemam signala i uopće ne mogu gledat tv... nerviraju me kockice koje se lede...

falimimore
28.08.2011, 01:12
ja i danas nemam signala i uopće ne mogu gledat tv... nerviraju me kockice koje se lede...
pokušaj ovo: otvori menu, idi na instalacije i ponovno uključi automatsko pretraživanje kanala... tv će sam memorirati dostupne kanale.

meni je pomoglo :thumbup:

popey_023
29.08.2011, 16:01

ma ja ne mogu gledati odredjene kanale (htv1 i 2, rtl, nova) vec mjesecima..za izluditi

GricGric
29.08.2011, 20:39
ma ja ne mogu gledati odredjene kanale (htv1 i 2, rtl, nova) vec mjesecima..za izluditi

Mi smo jučer promijenili mjesto sobnoj anteni, stavili ju direkt na tv i makli sve druge kablove i spojeve (navodno da se antenskim spojevima gubi jako puno signala). Maknuli smo i pojačalo koje je do sad bilo također priključeno na antenu.

Zatim smo dali da si dvb ponovo izabere programe i memorira ih.

Rezultat je zadovoljavajući, tv (hrt, nova, rtl) se može gledati iako još uvijek povremeno dođu one glupe kockice i zamrznu sliku, no tek na trenutak...

Hoće li dugo biti ovako donekle ok, ne znam... javit ću...

edit:susjed ima vanjsku antenu i isti problem, uopće ne gleda hrt, novu i rtl...tako da smo mi odustali od montiranja vanjske antene)

popey_023
29.08.2011, 23:56
Mi smo jučer promijenili mjesto sobnoj anteni, stavili ju direkt na tv i makli sve druge kablove i spojeve (navodno da se antenskim spojevima gubi jako puno signala). Maknuli smo i pojačalo koje je do sad bilo također priključeno na antenu.

Zatim smo dali da si dvb ponovo izabere programe i memorira ih.

Rezultat je zadovoljavajući, tv (hrt, nova, rtl) se može gledati iako još uvijek povremeno dođu one glupe kockice i zamrznu sliku, no tek na trenutak...

Hoće li dugo biti ovako donekle ok, ne znam... javit ću...

edit:susjed ima vanjsku antenu i isti problem, uopće ne gleda hrt, novu i rtl...tako da smo mi odustali od montiranja vanjske antene)

ma ja sam probao sa sobnom, vanjskom, sa pojačalom, bez pojačala, sa drugim prijemnikom....ma sve isto govno..za izluditi

Mile Jerković
30.08.2011, 00:06
Morate okrenuti antenu prema najbližem odašiljaču (http://www.oiv.hr/broadcasting/tables/dtv_hr.aspx), čak i ako su one obične sobne antene.

.

GricGric
30.08.2011, 19:27
Morate okrenuti antenu prema najbližem odašiljaču (http://www.oiv.hr/broadcasting/tables/dtv_hr.aspx), čak i ako su one obične sobne antene.

.

učinjeno, pa i opet ne pali...

GricGric
30.08.2011, 19:33
Samo da dodam, kuća mi je na brdu i tako okrenuta da kroz prozore fino vidim ugljan...

Kažu da kad imaš vizualnu putanju do odašiljača, dakle bez fizičkih prepreka, da bi se signal trebao loviti na bilo šta, komad žice... Međutim ni antene ne znače ništa...

Mile Jerković
30.08.2011, 20:58
Što kažu susjedi, s čim oni hvataju signal? Jeste li probali s nekom drugom antenom, drugim prijemnikom, drugim kablom, drugim TV-om?

stipe
30.08.2011, 21:35
pogledaj kabel, da nije negdi u prekidu ili kratkom spoju...

GricGric
31.08.2011, 23:24
Ni susjedi nemaju slike, tj ima, ali su stalno smetnje i kockice.

Pa zar vi svi imate dobrui sliku? Zar samo Popey i ja nemamo?????

vux
31.08.2011, 23:50
Ni susjedi nemaju slike, tj ima, ali su stalno smetnje i kockice.

Pa zar vi svi imate dobrui sliku? Zar samo Popey i ja nemamo?????

ja sam na B.netu, ali mogu posuditi komplet drugi prijemnik i sobnu antenu ako zelis, pa pokusaj da eliminiras to dvoje

GricGric
01.09.2011, 20:02
ja sam na B.netu, ali mogu posuditi komplet drugi prijemnik i sobnu antenu ako zelis, pa pokusaj da eliminiras to dvoje

hvala na ponudi, ali netreba...

probala, ne pali... sa nekoliko dvb-a i tri različite sobne antene...

Uvijek se javljaju povremeno kvadratići, nema dana da se kockice nijednom ne pojave...

GricGric
01.09.2011, 22:18
Najnovije vijesti:

Cijelu večer se signal na rtl-u gasi, da bi oko 20:30 sasvim nestao, a ja baš gledala ružu vjetrova... :(

Prištekali smo novi dvb, da vidimo nije li ipak stvar u njemu, pa ulovili oko 330 programa, uglavnom talijanskih. Neki od njih nisu imali signala, neki slabo, a neki programi su bili čisti ko suza... Talijanski programi... ima ih ko u priči... prije nismo lovili nitijedan, niti naznake...

Zatim smo vratili stari dvb i pokrenuli automatsko traženje kanala, ovaj put ulovili 32 tv programa i 6 radio programa, naravno većina talijankih (radio su svi talijanski).
Rtl, .Nova i HRT 1,2,3, i dalje nemaju nikakav signal....
GTV, Vox, Kn, Sp i cnc se gledaju normalno, a talijanski sportitalia24, sportiitalia 2 i još njih nekoliko se gledaju fantastično, slika kao i ton kristalno čisti...

Talijanski ne razumijem i čak me iritira, tako da te programe sasvim sigurno nećiu gledati...

I sad se postavlja pitanje, tko je tu lud, nisu li rekli da su se dogovorili da će talijani smanjiti svoj signal kako bi naš mogao raditi?????

Barem smo otklonili sumnju u našu antenu i dvb... Ipak je stvar u signalu...

GricGric
01.09.2011, 22:33
Evo da zaključim Grickine monologe za večeras:

RTL signal je upravo stigao, gleda se Mentalist, kockica nema, iskreno se nadam da će tako i ostati...

:peace:

Srdelica
01.09.2011, 23:16
Da mi nemamo max tv nebi gledali nijedan program... ili ne razumin di grišin,
novi TV, Samsung, ima znači u sebi to da lovi digitalni signal, ali kod mene nema dobre slike nego isto tako sa smetnjama i zaleđivanjem slike.
Često stavin automatsko pretraživanje isponova nebili bilo bolje ali ništa, najbolje se vidi doma tv :shock:
Imamo vanjsku antenu i pojačalo.
(Možda je problem jer smo na otoku, mnogi tu imaju problema sa signalima...)
Muža nije briga a ja ne mogu u krov :dizzy: i tako to stoji pa kad se prekine max tv, što je isto često, ja upalin radio :party::D

GricGric
02.09.2011, 20:35
Da mi nemamo max tv nebi gledali nijedan program... ili ne razumin di grišin,
novi TV, Samsung, ima znači u sebi to da lovi digitalni signal, ali kod mene nema dobre slike nego isto tako sa smetnjama i zaleđivanjem slike.
Često stavin automatsko pretraživanje isponova nebili bilo bolje ali ništa, najbolje se vidi doma tv :shock:
Imamo vanjsku antenu i pojačalo.
(Možda je problem jer smo na otoku, mnogi tu imaju problema sa signalima...)
Muža nije briga a ja ne mogu u krov :dizzy: i tako to stoji pa kad se prekine max tv, što je isto često, ja upalin radio :party::D

pa bar ste vi blizu odašiljača, trebali bi imat besprijekornu sliku...
Odašiljač je na Ugljanu... dakle bliže tebi nego nama...

edit: hebate, sad si razmišljam, plaćaš tv, plaćaš max tv, a nemožeš gledat ono šta hoćeš kad hoćeš nego moraš palit radio... Gdje mi to živimo... uf uf.-...