Košarka, TBL ligaTBL liga: Žuža odličan u pobjedi Tofaşa

12.03.2011
Zadar

Tomislav Ružić postigao je 7 koševa uz pet skokova i dvije asistencije

Jurica Žuža pružio je odličnu predstavu za svoj Tofaş, koji je u 21. kolu turskog košarkaškog prvenstva u gostima svladao TÜRK Telekom s 93-92.

Jurica Žuža, Foto: potaforum.net

Iskusni Zadranin je u samo 17 i pol minuta igre postigao 21 koš! Gađao je 8-10 iz igre i 5-7 iz slobodnih bacanja. Sigurno bi igrao i više da nije morao na klupu s 5 osobnih pogrešaka. Svom učinku dodao je dva skoka i jednu asistenciju.

Ovo je Žuži bila tek četvrta utakmica u dresu Tofaşa i najbolji učinak. No, već treći puta je upisao dvocifreni broj poena.

Žužin suigrač u Tofaşu Tomislav Ružić postigao je 7 koševa uz pet skokova i dvije asistencije.

Tomislav Ružić, Foto: salsabasket.net

Momčad Fenerbahçea, vodeća na ljestvici, izgubila je kao domaćin prvi put ove sezone, i to od Beşiktaşa s 92-84. U poraženoj momčadi, koju vodi hrvatski trener Neven Spahija, među boljima su bili hrvatski reprezentativci. Roko Leni Ukić je u nepunih 27 minuta igre postigao 13 koševa (4-6 dvica, 1-6 trica, 2-2 slobodna bacanja) uz dva skoka i pet asistencija, dok je Marko Tomas u 25 minuta igre ubacio 12 koševa (3-3 za dvicu, 2-5 za tricu, 0-1 slobodna bacanja) uz dva skoka i četiri asistencije.

Lukša Andrić uspio je u svom Galatasarayu u 5 minuta i 22 sekundi igre prikupiti pet osobnih pogrešaka! U tom razdoblju postigao je 6 koševa uz jedan skok. Njegova momčad pobijedila je u gostima Mersin sa 79-76.

Fenerbahçe vodi na ljestvici s omjerom 18-3, a Galatasaray je drugi s pobjedom manje i porazom više.

TBL liga, 21. kolo:

Fenerbahçe – Beşiktaş 84-92

Mersin – Galatasaray 76-79

TÜRK Telekom – Tofaş 92-93

Oyak Renault – Odin Edirne 53-71

Redoslijed: 1. Fenerbahçe 18-3, 2. Galatasaray 17-4, 3. Banvit 16-4, 4. Efes Pilsen 15-6, 5. Beşiktaş 14-7...

autor: ts/ eZd